III liga: Sparing nr 2

W minioną sobotę zespół Świtu Szczecin rozegrał drugi tegoroczny mecz kontrolny, w którym podejmował lidera Klasy Okręgowej Wybrzeże Rewalskie Rewal. Skolwinianie wygrali 5:0, a w ich szeregach pojawiło się w tym spotkaniu kilku młodych zawodników.

Pierwsza bramka padła już na samym początku spotkania, kiedy to Paweł Krawiec wraz z Szymonem Emche szybko rozegrali piłkę, która trafiła do Adama Nagórskiego a ten strzałem z okolic 16 metra pokonał bramkarza Wybrzeża. Po kwadransie gry z rzutu wolnego dośrodkowywał Adam Ładziak, piłka trafiła na głowę Szymona Kapelusza, ale ten uderzył wprost w ręce bramkarza rywali. Świtowcy przeważali i atakowali, lecz piłka nie chciała zatrzepotać w siatce po raz drugi. W końcu w 38 minucie spotkania Adam Nagórski sprytnie zgrał piłkę dośrodkowaną w szesnastkę do Szymona Emche, który podwyższył wynik rywalizacji. Popularny „Emchi” tuż przed przerwą wykorzystał jeszcze podanie Szymona Kapelusza i mocnym strzałem w długi róg ustalił wynik do przerwy na 3:0 dla Świtu.

Po zmianie stron ekipa z północnego Szczecina nadal przeważała. Goalkeepera rywali strzałem z dystansu po dwójkowej akcji Pawła Krawca i Dominika Siwca próbował zaskoczyć Jakub Białczyk. Później w zamieszaniu podbramkowym faulowany był Szymon Emche i arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił pewnym strzałem Adam Nagórski. Dwadzieścia minut przed końcem błąd bramkarza Tomasza Treli wykorzystał Szymon Kapelusz, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg rywala i skierował ją do siatki. Mimo kilku kolejnych dogodnych okazji, jak chociażby tej, kiedy Jakub Białczyk po strzale z dystansu trafił w słupek, więcej goli już tego dnia nie padło i spotkanie zakończyło się pięciobramkowym zwycięstwem Dumy Skolwina.

Mecz z drużyną znad Bałtyku zakończył drugi mikrocykl treningowy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej. Wynik jest w tym wypadku sprawą drugorzędną, jednak wygrana jest zawsze miłym akcentem na koniec wytężonego tygodnia pracy. Natomiast już w środę o godzinie 14.00 Świtowcy zmierzą się w kolejnej grze kontrolnej, tym razem z ligowym rywalem, czyli rezerwami szczecińskiej Pogoni. Spotkanie odbędzie się na boisku z zadaszeniem pneumatycznym na stadionie przy ulicy Twardowskiego.

ŚWIT SZCZECIN – WYBRZEŻE REWAL 5:0 (3:0)

1:0 Adam Nagórski 1’

2:0 Szymon Emche 38’

3:0 Szymon Emche 45’

4:0 Adam Nagórski 63’ k

5:0 Szymon Kapelusz 70’

Świt: Matłoka – Potoczny, Wojdak, testowany, Żulpo (46’ Siwiec) – Białczyk, Ładziak, Kapelusz (78’ Zabavchuk), Krawiec (75’ Hołod) – Nagórski (68’ Tucholski), Emche.