III liga: Zimowy rozkład jazdy

Oto kalendarz gier kontrolnych podczas zimowego okresu przygotowawczego pierwszej drużyny Świtu Szczecin.

Zaczniemy od mocnego akcentu i starcia z wiceliderem II ligi z Chojnic, ten mecz już w sobotę 15 stycznia o godzinie 14.00 w Ustroniu Morskim. Następnie Świtowcy sprawdzą dyspozycje młodszych kolegów prowadzonych przez trener Roberta Kaczorowskiego. Kolejnym rywalem Dumy Skolwina będzie rekordzista kraju pod względem najwyższego zwycięstwa z Rewala. A styczeń zakończą sparingowe derby stolicy Pomorza Zachodniego na boisku z zadaszeniem balonowym przy Twardowskiego oraz turniej charytatywny na rzecz Daniela Świerczyńskiego, którego organizatorem jest macierzysty klub trenera Andrzeja Tychowskiego – Promień Żary.

W lutym Świtowcy udadzą się na zgrupowanie nad Bałtyk, a ponadto zagrają sparingi z wymagającymi rywalami, z których pierwszym będzie ligowy rywal z Kołobrzegu. Następnie Skolwinianie podejmą na nowym boisku przy ulicy Kresowej w Szczecinie niedawną rewelacje rozgrywek IV-ligi z Dębna, gdzie prym wiodą Krzysztof Filipowicz, bracia Szczepanik czy Dawid Zieliński, czyli zawodnicy którzy całkiem niedawno przywdziewali błękitno-białe pasiaki. Ostatnim sprawdzianem przed meczami o stawkę będzie wyjazd do Słubic na pojedynek z III-ligowcem z województwa Lubuskiego.

Tydzień po ostatnim sparingu, czyli 5 marca czeka nas już pierwsze spotkanie o stawkę w którym w ramach Pucharu Polski ZZPN zmierzymy się w roli gospodarza ze stargardzką Kluczevią.

O godzinach bądź ewentualnych zmianach, będziemy Państwa informować na bieżąco.