Juniorzy: 4 punkty na inaugurację

W miniony weekend Juniorzy Świtu rozpoczęli zmagania w ramach lig wojewódzkich. Nasze zespoły Juniorów Młodszych oraz Starszych na inaugurację rozgrywek zdobyły łącznie 4 punkty.

Młodsi Świtowcy udali się na mecz do Koszalina, gdzie przyszło im się zmierzyć z tamtejszą Gwardią. Po zaciętym spotkaniu padł remis 1:1 i drużyny podzieliły się punktami. Bramkę dla Świtu zdobył w tym pojedynku Alan Kosiński po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.
Czujemy pewny niedosyt po tym spotkaniu. Byliśmy stroną przeważającą, wypracowaliśmy sobie więcej dogodnych sytuacji aniżeli rywale, lecz niestety brakowało nam tego dnia pazerności i zdecydowania pod bramką przeciwnika. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy bardziej skuteczni – podsumował występ swojej drużyny trener Robert Kaczorowski.
WLJM: GWARDIA KOSZALIN – ŚWIT 1:1 (1:1)
⚽️ Alan Kosiński 39’
Świt: Piec – Dusza, Białoń, Trzciński©️, Kosiński – Lisiński, Ratajczak, Gładysz, Ściurkowski – Chromik, Zakrzewski.
Rezerwowi: Gralak, Grabarski, Jarczak, Budny, Zajączkowski.
Z kolei Juniorzy Starsi Dumy Skolwina zagrali z beniaminkiem ligi wojewódzkiej, zespołem Kluczevii Stargard. Młodzi Świtowcy nie pozostawił złudzeń swoim rywalom i wysoko wygrali 9:0. Skolwinianie potrzebowali 23 minut na rozmontowanie defensywy rywali, by rozpocząć festiwal strzelecki. Skutecznością w tym pojedynku wykazał się Emil Tucholski, zdobywca 4 goli, natomiast po dublecie dołożyli Damian Hołod i Filip Prostak, którzy dzień wcześniej byli w kadrze pierwszego zespołu na mecz z Błękitnymi.
Cieszę się z takiej inauguracji w naszym wykonaniu i wysokiej wygranej. Zależało nam na jak najlepszym rozpoczęciu rozgrywek. Myślę, że kibice którzy wybrali się na dzisiejszy mecz nie mogli narzekać. Składne akcje, dobra gra i piękne bramki mogły się podobać. Zagraliśmy dokładnie tak, jak założyliśmy sobie przed meczem. Popracujemy w tygodniu nad drobnymi mankamentami i już nie możemy się doczekać kolejnych ligowych wyzwań – podsumował zawody trener Robert Kaczorowski.
WLJS: ŚWIT – KLUCZEVIA STARGARD 9:0 (3:0)
⚽️⚽️⚽️⚽️ Tucholski 26’, 50’, 75’, 88’
⚽️⚽️ Prostak 35’, 60’
⚽️⚽️ Hołod 68’, 80’
⚽️ Bejger 23’
Świt: Piec – Chabrowski©️, Południak, Bejger, Siwiec – Pawełczak, Prostak, Sacha, Kołodziejski – Tucholski, Hołod
Rezerwowi: Jankowski, Zdrojewski, Woroniak, Drwal, Małecki, Krysiak