III liga: Komplet punktów w Przodkowie

Zespół Świtu Szczecin udał się w sobotę na Kaszuby na pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie 2021/2022 i po skromnym zwycięstwie 1:0 z GKSem Przodkowo wrócił do północnego Szczecina w znakomitych nastrojach.

Podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego już w 8 minucie zdobyli bramkę, która ustawiła całe spotkanie. Dokładnym crossowym podaniem popisał się Patryk Baranowski, piłka trafiła do Szymona Kapelusza, który po kierunkowym przyjęciu piłki klatką piersiową huknął nie do obrony . Gospodarze stwarzali zagrożenie głównie swoją prawą stroną, gdzie występował Robert Wesołowski, a Świtowcy mieli problemy, aby utrzymać się przy piłce na małym boisku rywala. Jeszcze przed przerwą dwa groźne strzały oddał Paweł Krawiec, lecz bramkarz Patryk Kamola tym razem uratował swój zespół od utraty kolejnych bramek. W odpowiedzi piłka po strzale jednego z zawodników gospodarzy trafiła w spojenie słupka z poprzeczką bramki Marka Szulca.

W drugiej odsłonie grający z wiatrem gospodarze dążyli za wszelką cenę do wyrównania, jednak mądrze i konsekwentnie grający w defensywie Świtowcy uniemożliwili im zdobycie gola. Podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego nie stworzyli po przerwie praktycznie żadnej 100% sytuacji, mimo tego, że od 77 minuty Świtowcy grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Konrada Żulpo. Dzięki tej wygranej, Świt po dwóch kolejkach ma na swoim koncie komplet 6 punktów.

Chcieliśmy zagrać w tym meczu zachowawczo i ostrożnie, bo znaliśmy atuty drużyny z Przodkowa, które potwierdził zresztą przebieg meczu. Szybko zdobyta bramka przez Szymona Kapelusza ułatwiła nam zadanie i mogliśmy skupić się na grze z kontrataku. Słowa uznania należą się też zawodnikom, którzy pojawili się na boisku po przerwie, ponieważ wnieśli sporo jakości. Chciałbym pogratulować zespołowi zwycięstwa i podziękować za wysiłek włożony w ten mecz – podsumował sobotnie zawody w Przodkowie trener Andrzej Tychowski.

Dodamy tylko, że kolejne emocje piłkarskie z udziałem Świtowców już w najbliższą środę, kiedy to o godzinie 18.00 przy Stołczyńskiej Duma Skolwina podejmie w meczu derbowym drugi zespół szczecińskiej Pogoni. Już teraz zapraszamy Państwa na ten mecz!

GKS PRZODKOWO – ŚWIT 0:1 (0:1)

0:1 Szymon Kapelusz 8’

GKS: Kamola – Wilczyński, Poręba (68’ Hołtyn), Wesołowski, Nowicki, Tomczak, Szałecki, Hirsz (68’ Waszczuk), Kajca (60’ Wroński), Górniak (60’ Łazaj), Demianchuk.

Świt: Szulc – Baranowski, Białczyk, Kisły (60’ Żulpo), Potoczny – Kuzko, Ładziak (65’ Wojdak), Wojtasiak (75’ Mach), Krawiec (75’ Żukowski) – Kapelusz, Nagórski.