Nabór do klasy sportowej w LO XVIII – pełen sukces

Pełnym sukcesem zakończył się nabór do pierwszej klasy sportowej o profilu piłki nożnej w XVIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Hożej.

Nasz klub od ponad roku współpracuje z LO XVIII i widać, że ta współpraca przynosi coraz lepsze rezultaty.
W tym roku nabór dotyczył chłopców z rocznika 2006 oraz 2007, którzy rok wcześniej poszli do szkoły. Można powiedzieć, że odzew zawodników z całego województwa, a nawet województw sąsiednich był bardzo duży. Kandydatów było więcej niż zaplanowanych miejsc, potrzebne były dwa terminy testów sportowych, które wyłoniły najlepszych sportowców – relacjonuje odpowiedzialny za nabór trener juniorów Robert Kaczorowski.
Uważam, że kierunek, który obraliśmy przynosi zamierzone efekty i za rok zgłosi się do nas jeszcze więcej młodych piłkarzy. Staramy się pracować w taki sposób, aby każdy zawodnik, który do nas trafia pracował nad swoimi brakami i wzmacniał swoje mocne strony. Dlatego nasza oferta jest dla potencjalnych kandydatów bardzo ciekawa. Przychodzą do nas chłopcy, dla których rozwój, a nie wynik jest najważniejszy. W czasach, gdy niektóre szkoły i kluby mają problem z otworzeniem oddziałów sportowych, my musimy dokonywać selekcji wśród kandydatów – to budujące podkreśla dodaje trener Kaczorowski.
Myślę, że ten duży odzew to efekt promowania pozytywnego wizerunku projektu pn. „Świt Szczecin”, który staje się rozpoznawalną marką nie tylko w regionie, ale i w Polsce – podkreśla trener koordynator Mariusz Pikuła.