Sparing nr 1: Kolejorz lepszy we Wronkach

W pierwszym meczu towarzyskim w ramach przygotowań do nowego sezonu drużyna Świtu Szczecin uległa na stadionie we Wronkach rezerwom poznańskiego Lecha 4:1.

Mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby na początku przy strzałach z dystansu szczęście dopisało Szymonowi Kapeluszowi czy chwile później Piotrowi Wojtasiakowi, ale świetnie był również dysponowany bramkarz Lechitów – Miłosz Mleczko. Z biegiem czasu coraz śmielej piłką operowali gospodarze, czego efektem była bramka po ponad pół godzinie gry autorstwa Antoniego Kozubala. Tuż przed przerwą faulu we własnym polu karnym nie ustrzegł się Dawid Kisły i jedenastkę na drugiego gola zamienił doświadczony Sergiej Kriwiec.

Po przerwie trener Andrzej Tychowski wymienił praktycznie całą jedenastkę, w której przeważali zawodnicy testowani. Druga część meczu była już rozgrywana pod dyktando Lechitów, którzy w 68 minucie zdobyli trzeciego gola, a jego autorem był Norbert Pacławski. Zawodnicy z północnego Szczecina odpowiedzieli trafieniem jednego z zawodników testowanych, jednak gospodarze zdobyli w końcówce jeszcze jednego gola i ostatecznie Świtowcy przegrali 4:1.

Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, obie strony grały wysoką defensywą, czego efektem było sporo sytuacji bramkowych z obu stron. Mimo odniesionej porażki uważam ten mecz za bardzo pozytywny sprawdzian, który wskazał nam obszary, nad którymi w najbliższych tygodniach musimy popracować – powiedział po spotkaniu trener Andrzej Tychowski.

LECH II POZNAŃ – ŚWIT SZCZECIN 4:1 (2:0)

1:0 Antoni Kozubal 31’

2:0 Sergiej Kriwiec 44’

3:0 Norbert Pacławski 68’

3:1 zawodnik testowany 78’

4:1 Norbert Pacławski 88’

Lech II: Mleczko (69’ Drażdżewski) – Borowski (60’ Kaczmarek), Laskowski (46’ Wachowiak), Pingot (46’ Marciniak), Palacz (60’ Malec) – Norkowski (46’ Gogół), Kozubal (60’ Ławrynowicz), Kryg (30’ Szramowski, 74’ Fietz) – Klupś (46’ Wilak), Kriwiec (46’ Pacławski), Karbownik (60’ Kołtański).

Świt: Matłoka (46’ Szulc) – Żulpo (46’ Potoczny), Mach (46’ testowany), Bajkiewicz, Kisły (46’ testowany), Wojdak (46’ testowany), Ładziak (46’ testowany), Wojtasiak (46’ testowany), Krawiec (46’ testowany), Nagórski (30’ Sareło, 60’ testowany), Kapelusz (46’ testowany).