III liga: Test mecz za nami

W ubiegłym tygodniu na płycie głównej obiektu w Skolwinie przy ul. Stołczyńskiej odbył się test mecz dla młodych zawodników, którzy wyrazili chęć sprawdzenia się pod kątem występów w rozgrywkach III ligi w zespole seniorów. W meczu wzięło udział 22 zawodników z naszego regionu oraz z głębi kraju, co pokazuje, że Świt jest już rozpoznawalną marką nie tylko w województwie zachodniopomorskim.

Sam mecz miał formułę spotkania towarzyskiego, rozgrywanego w formacie 3 x 30 minut. Zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły według pozycji, które wysyłali w zgłoszeniu. Zawody były sędziowane przez 3 arbitrów wyznaczonych przez ZZPN, a nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników czuwał ratownik. Dodatkowo każdy zawodnik był ubezpieczony na czas trwania spotkania. Test mecz był obserwowany przez 5 trenerów pracujących w klubie. Każdy z uczestników chciał jak najlepiej się zaprezentować, więc mecz obfitował w wiele ciekawych zagrań i akcji. Widać było duże zaangażowanie młodych zawodników, a sam mecz toczony był w szybkim tempie – relacjonuje odpowiedzialny za organizację meczu trener zespołu juniorów Robert Kaczorowski.

Zadowolenia nie krył także trener zespołu seniorów, który przyglądał się rywalizacji młodych zawodników. Andrzej Tychowski pogratulował uczestnikom zaangażowania. Test mecz organizowany był w naszym klubie po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Odzew młodych piłkarzy z całego kraju pozytywnie nas zaskoczył i pokazał, że tego typu inicjatywy są potrzebne – podsumował trener koordynator Mariusz Pikuła.