WLJS: Wygrywamy z Salosem

W ostatnim meczu sezonu Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych nasi zawodnicy pokonali rywali z Salosu Szczecin 3:2.

Pierwsze minuty meczu nie zwiastowały tak zaciętej rywalizacji. Świtowcy bardzo szybko wyszli na prowadzenia za sprawą Wiktora Pawełczaka, który wykorzystał idealne prostopadłe podanie Damiana Hołoda, strzelając obok wychodzącego bramkarza gości. Nieoczekiwanie jednak nastąpiło rozluźnienie w naszym zespole. Salos coraz odważniej atakował i w konsekwencji strzelił w pierwszej części gry jeszcze dwie bramki. Najpierw po prostopadłym podaniu Janickiego pokonał napastnik Salosu, a następnie w niegroźnej sytuacji Świt stracił kolejną bramkę. Janicki dostał piłkę w polu karnym, jednak popełnił błąd techniczny, co skrzętnie wykorzystał przeciwnik. Świtowcy ruszyli do ataku i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Karnego, po faulu na poszkodowanym, wykorzystał sam Prokopowicz, dla którego był to 28 gol w tym sezonie. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie, choć szansę miał jeszcze Południak, który uderzył z rzutu wolnego nad murem, a jego strzał sparował bramkarz, a dobijający do pustej bramki Telicki był na pozycji spalonej.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Świt dominował już na boisku i stwarzał sytuacje podbramkowe. Niestety raził nieskutecznością. Salos odgryzał się groźnymi kontratakami, które kończyły się zazwyczaj na przedpolu bramki Janickiego. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, sędzia podyktował rzut wolny w okolicach 40 metra od bramki Salosu. Do piłki podszedł Konrad Dylewski i zacentrował w pole karne, a jego znakomite dośrodkowanie strzałem zewnętrzną częścią stopy na bramkę zamienił świetny tego dnia Pawełczak.

Bardzo się cieszę, że udało się zakończyć tą rundę i cały sezon zwycięstwem. Salos napsuł nam dzisiaj sporo krwi, ale cieszę się, że przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny to zawodnicy z juniorów młodszych – Pawełczak Wiktor, Kołodziejski Wojciech i Lisiński Oliwier poprowadzili nas do wygranej. Ich ciężka praca w tej rundzie, owocuje na boisku” – powiedział po meczu trener Kaczorowski.

Świt – Salos Szczecin 3:2 (2:2)

1:0 Pawełczak Wiktor 7′

2:2 Prokopowicz Jakub 40`

3:2 Pawełczak Wiktor 90’+2

Skład: Janicki – Telicki, Kulesza, Dylewski, Sacha – Południak, Hołod, Radzik, Woroniak – Prokopowicz, Pawełczak

Ponadto grali: Lisiński, Kołodziejski, Drwal, Kucharzyk, Stanulewicz