WLJM: Wygrana z Prawobrzeżem Szczecin na zakończenie rozgrywek

W ostatnim meczu Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych nasi zawodnicy w sobotnie popołudnie zmierzyli się w Skolwinie z Prawobrzeżem Szczecin. Po dobrym meczu, toczonym przy dużym upale, młodzi Świtowcy pokonali rywala 2:1.

Pierwsza połowa zaczęła się dość zachowawczo z obu stron. Pierwszego gola strzelili goście. Po prostopadłym podaniu z bocznego sektora boiska, napastnik ubiegł wybiegającego z bramki Janickiego i uderzył do bramki tuż obok bramkarza. Ta bramka podziałała mobilizująco na nasz zespół. Świtowcy raz po raz zaczęli zagrażać bramce rywala w czym prym wiedli Sacha, Kołodziejski oraz Pawełczak. Wyrównująca bramka wpadła tuz przed przerwą po akcji tego ostatniego, który ograł rywala na skrzydle, popędził w kierunku bramki rywala i dograł piłkę wzdłuż bramki, gdzie na długim słupku czekał Paweł Krysiak, który dopełnił formalności.

Po zmianie stron mecz toczony był „akcja za akcję”. Świtowcy podwyższyli wynik na 2:1, jednak sędzia po uderzeniu Wołka głową dopatrzył się spalonego. Na 12 minut przed końcem nasi zawodnicy dopięli swego. Ponownie kluczową rolę odegrał Pawełczak, który po podaniu Sachy zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i piłka po rykoszecie od obrońcy przelobowała bramkarza gości. Skolwinianie nie oddali już prowadzenia do końca i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z 3 punktów.

WLJM: Świt – Prawobrzeże Szczecin 2:1 (1:1)

1:1 Krysiak 43`

2:1 Pawełczak 78`

Świt: Janicki – Kosiński, Wołek, Białoń, Pawełczak – Lisiński, Sacha, Budny – Kołodziejski, Krysiak, Zakrzewski

Ponadto grali: Zajączkowski, Wysocki, Wotawa i Karwat