WLM: Zwycięska inauguracja Młodzików

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurowali Młodzicy Świtu. Podopieczni trenera Andrzeja Gawrona pokonali w pierwszym wiosennym meczu drużynę Żaków Dąbie 4:1.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne z lekką przewagą Świtowców. W 10 minucie wynik meczu otworzył Błażej Buchowski, najlepszy strzelec Świtu. W 23 minucie Patryk Rajczyk obiegł bramkarza rywali i świetnie wyłożył piłkę strzelcowi pierwszego gola, który podwyższył wynik na 2:0. Zespół Żaków jeszcze przed przerwą próbował zmienić niekorzystny wynik, jednak dobrze ustawiony bramkarz Świtu Alan Nowak nie dał się zaskoczyć.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków drużyny z Dąbia, które jednak dobrze rozbijali obrońcy Świtu. Po jednym z rzutów rożnych nasz snajper Błażej Buchowski skompletował hat-trick’a. Rywale prowadzeni przez trenera Mariusza Kurasa, byłego znakomitego piłkarza szczecińskiej Pogoni, po chwili odpowiedzieli bramką na 3:1. Od tego momentu gra się wyrównała i mecz toczył się w rytmie akcja za akcję. W dalszej części meczu faulowany w polu karnym Żaków był Michał Spychała, który po chwili podszedł do piłki i ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Świtu.

Gratulacje dla DRUŻYNY i sztabu szkoleniowego! Dobra robota!

ŚWIT – ŻAKI DĄBIE 4:1 (2:0)

Bramki: Błażej Buchowski 3, Michał Spychała

Świt: Nowak – Jasnowski, Buchowski Andrzej, Dawidowicz, Gruczyk, Rajczyk, Buchowski Błażej, Ostrowski, Ciesielski, Spychała, Mordas, Chrost, Kosobucki