WLJS: Ostatni sparing przed inauguracją rundy wiosennej

W miniony weekend nasi juniorzy starsi rozegrali wyjazdowy pojedynek z zespołem seniorów OKS Center MD Goleniów. Mecz zakończył się rezultatem 1:1 (0:0). Świtowcy przeważali w tym meczu wypracowując sobie kilka dobrych sytuacji już w pierwszych minutach, jednak bardzo dobrze w bramce rywali prezentował się doświadczony bramkarz.

Po przerwie młodzi Świtowcy zyskali jeszcze większą przewagę, raz po raz zagrażając bramce rywali. Niespodziewanie to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie. Po faulu w środkowej części boiska, doszło do przepychanki między zawodnikami. Wykorzystał to jeden z zawodników z Goleniowa, który zauważył, że bramkarz Świtowców wyszedł z bramki i korzystając z zamieszania oddał strzał z 60 m i zdobył bramkę. Mimo protestów naszych zawodników sędzia uznał gola. Nas juniorzy nie podłamali się takim obrotem sprawy i już po 2 minutach wyrównali. Prostopadle podanie Południaka na bramkę zamienił Dylewski, który wbiegł w pole karne i przyjęciem piłki oszukał bramkarza OKS i skierował ją do pustej bramki. Mimo kilku szans w końcówce nie udało się zdobyć zwycięskiego gola. Strzały Holoda i Radzika z trudem obronił bramkarz, a Tucholski po rzucie różnym oddał strzał głową i trafił tylko w boczną siatkę.

OKS Goleniów – Świt 1:1 (0:0)

Bramka: 1:1 Dylewski 70′

Świt: Gapiński – Chabrowski, Telicki, Kucharzyk, Dylewski, Prostak, Południak, Hołod, Pawełczak, Chromik, Radzik

Na zmiany wchodzili: Sacha, Szulc, Tucholski, Kulesza, Krzywina