III liga: Świt ponownie zwycięski

W drugim meczu kontrolnym tej zimy, Świt Szczecin pokonał na boisku przy ulicy Piaskowej w Policach drużynę Vinety Wolin 1:0. Lider IV-ligi pokazał się z dobrej strony, a rozegrany sparing należy uznać z pewnością jako wartościowy.


Choć po piłkarzach z północnego Szczecina było także widać lekkie zmęczenie trudami okresu przygotowawczego, to mimo wszystko zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkę na wagę wygranej zdobył w drugiej połowie spotkania Szymon Kapelusz, który pokonał bramkarza rywali strzałem głową po mocnym dośrodkowaniu Adama Nagórskiego z rzutu rożnego.
Niestety zła wiadomość jest też taka, że zdobywca gola musiał opuścić boisko przed czasem z powodu groźnie wyglądającej kontuzji stawu skokowego… jutro po dokładnej diagnozie okaże się na ile uraz jest poważny. Szymon trzymamy kciuki.
W spotkaniu z uwagi na kontuzje nie zagrali także Adam Ładziak, Patryk Baranowski, Dawid Kisły oraz Konrad Żulpo. Panowie czekamy na Was z niecierpliwością!
W najbliższą sobotę podopieczni duetu Andrzej Tychowski – Artur Maliński zmierzą się w kolejnym sparingu z KKPN Bałtyk Koszalin.

ŚWIT – VINETA WOLIN 1:0(0:0)
1:0 Szymon Kapelusz 64’