III liga: Świtowcy rozpoczynają przygotowania

Do 5 stycznia nasi III-ligowcy trenowali według indywidualnych planów przygotowanych przez trenera Tychowskiego. W miniony poniedziałek natomiast rozpoczęte zostały treningi grupowe zajęciami na siłowni. Pierwszy trening na murawie odbędzie się dzień później, natomiast już w najbliższą sobotę sztab szkoleniowy sprawdzi błękitno-białych w pierwszej grze kontrolnej.

Cały okres przygotowawczy zapowiada się bardzo intensywnie, treningi na boisku poprzeplatane będą treningami na siłowni i w terenie. Każdy 6cio dniowy mikrocykl zwieńczony będzie co najmniej jednym meczem sparingowym. W walce o najwyższe cele pomóc ma również 8mio dniowy obóz przygotowawczy zaplanowany na początek lutego.

Pierwsze zajęcia grupowe Świtowców w Nowym Roku poprzedził jeszcze miły akcent nawiązujący do minionej rundy jesiennej i Państwa głosowania w plebiscycie na najlepszego Świtowca.

Trójka piłkarzy, którzy zdobyli najwięcej Państwa głosów, czyli Szymon Kapelusz , Adam Ładziak oraz Adam Nagórski odebrali z rąk prezesa klubu Pawła Adamczaka pamiątkowe statuetki oraz nagrody. Sternik Klubu pogratulował zespołowi bardzo dobrej postawy jesienią i wyraził nadzieję, że wiosna będzie nie mniej udana.

Na koniec głos zabrał trener Andrzej Tychowski i chwile po tym piłkarze rozpoczęli pracę nad formą na pierwszym grupowym treningu w 2021 roku, który odbył się na siłowni.