WLJS: Zwycięstwo w ostatnim meczu

Na zakończenie tegorocznych rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych nasi zawodnicy wybrali się w niedzielę na mecz do Świnoujścia, gdzie zmierzyli się z drużyną Prawobrzeża. Od początku spotkania stroną dyktującą warunki na boisku byli Świtowcy. Wynik meczu otworzył po indywidualnej akcji w polu karnym rywali Damian Hołod i skromne jednobramkowe prowadzeni przyjezdnych utrzymało się do przerwy.

Po zmianie stron drugą bramkę dla drużyny z północnego Szczecina zdobył Maksymilian Gregoruk, który wykorzystał podanie Jakuba Radzika. Asystujący przy tym trafieniu Jakub Radzik nie pozostał dłużny i dołożył kolejne dwa gole dla Świtu. Najpierw po prostopadłym podaniu od Damiana Hołoda wpadł w pole karne i strzałem w okienko bramki Prawobrzeża podwyższył na 3:0, a następnie odebrał piłkę środkowemu obrońcy rywali i wykończył skutecznie sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze przed końcem meczu zdołali zdobyć jeszcze bramkę honorową i ostatecznie Świtowcy zwyciężyli 4:1.

Cieszy, mocny akcent na zakończenie rozgrywek. Juniorzy Starsi Świtu na koniec roku uplasowali się na 6. miejscu w tabeli WLJS i co ciekawe z dorobkiem 60 zdobytych bramek, są drugą najskuteczniejszą drużyną w stawce. Ponadto warto nadmienić, że podopieczni trenera Roberta Kaczorowskiego są najwyżej notowaną ze wszystkich szczecińskich drużyn, gdyż w tabeli wyprzedzili 5 innych zespołów ze stolicy Pomorza Zachodniego (SALOS, Hutnik, Arkonię, Stal i Jezioraka).

Panowie brawo i czekamy na wiosnę w Waszym wykonaniu!

KS Prawobrzeże Świnoujście – ŚWIT 1:4 (0:1)

Hołod 28’

Gregoruk 71’

Radzik 77’

Radzik 87’

Świt: Gapiński – Dylewski, Zimowski, Kucharzyk, Chabrowski, Sacha, Południak, Hołod, Radzik, Gregoruk, Prokopowicz.

Ponadto grali: Krzywina, Kulesza.