WLJS: Świt rozbił „Stalówkę”

W 14. kolejce rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych zawodnicy Świtu zmierzyli się w pojedynku derbowym z drużyną Stali Szczecin i nie pozostawili wątpliwości, kto był tego dnia lepszy, pewnie zwyciężając na boisku przy ulicy Witkiewicza 9:0!

Zawodnicy z północnego Szczecina zdominowali rywala od pierwszego gwizdka sędziego i już przed przerwą zaaplikowali rówieśnikom ze Stali 6 bramek. Po zmianie stron młodzi piłkarze Dumy Skolwina dołożyli jeszcze trzy trafienia i ostatecznie zatrzymali się na dziecięciu strzelonych golach. Hat-trickami w tym meczu popisali się Jakub Prokopowicz oraz Maksymilian Gregoruk, a po jednej bramce dołożyli Konrad Dylewski, Damian Hołod i Adrian Południak.
Świtiwcy zagrali bardzo odważnie i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Stworzyli dużo składnych akcji, które budowali od własnej bramki i mieli tego dnia pomysł na grę, przez co przy lepszej skuteczności wynik mógł być dwucyfrowy. Przed naszymi zawodnikami ostatnia kolejka ligowa, w której zmierzą się najbliższą niedzielę w Świnoujściu z zespołem Prawobrzeża.
ŚWIT – STAL SZCZECIN 9:0 (6:0)
Jakub Prokopowicz ⚽️⚽️⚽️
Maksymilian Gregoruk ⚽️⚽️⚽️
Konrad Dylewski ⚽️
Damian Hołod ⚽️
Adrian Południak ⚽️
Świt: Gapiński – Dylewski, Zimowski, Kucharzyk, Chabrowski, Sacha, Południak, Hołod, Pawełczak, Gregoruk, Prokopowicz.
Ponadto grali: Krzywina, Kulesza, Radzik.