Z wizytą na placu budowy

Runda jesienna sezonu 2020/2021 powoli dobiega końca, choć zespoły Świtu mają do rozegrania jeszcze kilka spotkań. Tymczasem na placu budowy obiektu w Skolwinie praca wre…

W ostatnich dniach na przygotowanej wcześniej konstrukcji stalowej pojawiła się powłoka zadaszenia pneumatycznego, która nadała kształtu bryle obiektu . Ponadto trwają pracę przy zapleczu socjalnym oraz prace ziemne przy planowanych ciągach komunikacyjnych oraz parkingach.

Zakończenie prac 1 etapu przewidziano na początek drugiego kwartału 2021, choć po obecnym zaawansowaniu prac chyba należy wnioskować, że może to nastąpić jeszcze przed tym terminem .

Cieszę się, że infrastruktura sportowa w północnym Szczecinie zmienia się na naszych oczach, bo dzięki temu młodzi zawodnicy będą mieli stworzone odpowiednie warunki do treningu i to przez cały rok. Powoli zaczynamy nadrabiać wieloletnie zaniedbania infrastrukturalne i ważne, że Miasto Szczecin dostrzega taką potrzebę. Jednak jeszcze wiele pracy przed nami, w szczególności z wyczekiwanym etapem przebudowy trybuny głównej – powiedział prezes Świtu, Paweł Adamczak.