III liga: Skutecznie gonimy lidera

Odnieśliśmy piąte z rzędu i jedenaste zwycięstwo w sezonie w III-ligowych rozgrywkach. Podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego w zaległym meczu pokonali Unię Janikowo 2:0 (2:0) po bramkach Adriana Nagórskiego w 37 (rzut karny) i 44 minucie.

Wygrana jest bardzo cenna.  Sam mecz rozstrzygnięty został w I połowie. W 30. minucie sędzia podyktował karnego za faul w polu karnym na Shumie Namagatsu, a pewnie „11” wykorzystał Adam Nagórski. Po kilku minutach ten sam zawodnik drugi raz trafił do siatki, wykorzystując podanie Adama Ładziaka.
Nasi piłkarze umocnili się na 3 pozycji w tabeli, ale do rozegrania w rundzie jesiennej mają jeszcze dwa zaległe spotkania. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia (sobota, godz. 15:00), a w pierwszą niedzielę grudnia w Skolwinie podejmować będą Pomorzanina Toruń (6.12.2020, godzina 12:00). Jeśli zdobędą w tych meczach komplet punktów, na półmetku sezonu tracić będą do lidera Raduni Stężyca tylko punkt.
Unia Janikowo – Świt 0:2 (0:2)
Bramki: Nagórski 2 (31. – karny i 40.)
Świt: Matłoka – Kisły, Bil, Baranowski, Potoczny – Wojdak, Wojtasiak, Ładziak, Nagamatsu, Nagórski – Kapelusz.