Remis Młodzików w meczu z FASE

Trochę w cieniu sobotniego spotkania pierwszego zespołu z Cracovią, w weekend odbył się też kolejny mecz w Lidze Młodzika, w którym młodzi Świtowcy zremisowali 2:2 na własnym boisku z FASE Szczecin.

Spotkanie rozpoczęło się niefortunnie dla podopiecznych trenera Andrzeja Gawrona, bo już w 2 minucie stracili oni pierwszą bramkę. Goście stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe, jednak Skolwinianie umiejętnie się bronili, by pod koniec pierwszej połowy wyrównać po indywidualnej akcji Błażeja Buchowskiego.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana i mieliśmy w niej po kilka okazji z obu stron. Kwadrans po przerwie zawodnicy FASE ponownie objęli prowadzenie, jednak młodzi Świtowcy z uporem dążyli do wyrównania. Po jednej z akcji Błażej Buchowski został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany i tym samym ustrzelił dublet. W końcowej części meczu oba zespoły miały jeszcze okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak żadnej z drużyn nie udało się już pokonać bramkarza rywali i zespoły podzieliły się punktami.

Młodzi Świtowcy kolejny raz jednak pokazali charakter i mimo, że dwa razy byli zmuszeni gonić wynik to zdołali doprowadzić do wyrównania. Brawo!!!

ŚWIT SZCZECIN – FASE SZCZECIN 2:2

Bramki: Błażej Buchowski x 2

Świt: Alan Nowak – Nikodem Jasnowski, Piotr Ciesielski, Andrzej Buchowski, Dawid Mordas, Patryk Rajczyk, Franciszek Gruczyk, Mateusz Dawidowicz, Błażej Buchowski.

Ponadto grali: Aleksander Maziarz, Oskar Szydłowski, Kacper Chorst, Borys Kosobucki, Krzysztof Kornacki.