Sukcesy naszych młodych żeglarzy

Małymi krokami zbliża się już finisz tegorocznego sezonu żeglarskiego z udziałem naszych zawodników. Przyszedł więc czas na podsumowania tego, co osiągnęliśmy w drugim półroczu 2020.

Jesienią prowadziliśmy treningi żeglarskie w sekcjach Optimist i Windsurfing. Zajęcia prowadzone były wg wcześniej ustalonego harmonogramu i zgodnie z nowymi zasadami korzystania z przystani wynikającymi z zaleceń Covid 19. Zajęcia treningowe odbywały się na klubowej przystani żeglarskiej KS Świt przy ul. Stołczyńskiej 118 w Szczecinie.

Dużym sukcesem było zdobycie medalu Mistrzostw Polski w klasie windsurfing przez Mikołaja Kopczackiego. Miało to miejsce nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą. W dniach 25-28.09.2020 odbyły się tam MP w klasie Raceboard, z których Mikołaj przywiózł brązowy medal w kategorii junior. W regatach startowało łącznie czterech naszych zawodników. Poza wspomnianym triumfatorem medal zdobyła również Diana Kucher oraz wyróżnienia otrzymali Kacper i Szymon Sokołowski, którym regaty dały kolejne doświadczenie, a w wypadku Diany dodatkowo medal w kat. U16.

W dniach 17-18.10.2020 odbyły się regaty o Pucharu Polski w klasie RACEBOARD, w których udział wzięli ponownie nasi młodzi żeglarze. Ich gospodarzem było tym razem Miasto Grudziądz, a zawody odbyły się na Jeziorze Rudnik pod patronatem i o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. Regaty zostały przeprowadzone z zachowaniem surowych zasad bezpieczeństwa i niemal tak samo surową pogodą (niska temperatura i silny niedzielny wiatr). Ponownie świetnie wypadł nasz młody deskarz Mikołaj Kopczacki, który wygrał rywalizację w klasie junior, a Diana Kuchar była pierwsza w swojej kategorii wiekowej.

IV Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza

Klasa Raceboard junior

I miejsce – Mikołaj Kopczacki Świt Skolwin

II miejsce – Kacper Sokołowski Świt Skolwin

III miejsce – Ivan Kocher Świt Skolwin

IV miejsce – Szymon Sokołowski Świt Skolwin