WLJS: Juniorzy kontynuują zwycięską serię

Ostatni weekend to nie tylko emocje związane z meczem pierwszego zespołu, ale także naszych drużyn młodzieżowych. I tak Juniorzy Starsi odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu, pokonując tym razem zespół Sparty Gryfice aż 8:1.

Świtowcy od początku spotkania narzucili rywalom swój styl gry i zdominował to spotkanie, czego efektem było czterobramkowe prowadzenie już do przerwy. Po zmianie stron nasi młodzi zawodnicy dołożyli kolejne 4 trafienia, a goście z Gryfic zdobyli bramkę honorową. Na uwagę zasługuje z pewnością 6 goli zdobytych przez środkowego napastnika z północnego Szczecina Jakuba Prokopowicza, który wykazał się niebywała skutecznością.

Zagraliśmy w tym spotkaniu tak jak to sobie założyliśmy. Cieszy mnie postawa zespołu, który stworzył mnóstwo okazji strzeleckich oraz to, że nasze akcje w ofensywie były pomysłowe i nawiązywały do schematów powtarzanych na treningach. W najbliższy weekend czeka nas pauza, ale za 2 tygodnie mecz derbowy z Jeziorakiem, którego już teraz nie możemy się doczekać – podsumował występ swoich podopiecznych trener Robert Kaczorowski.

ŚWIT – SPARTA GRYFICE 8:1 (4:0)

1:0 Kucharzyk 14′

2:0 Prokopowicz 20′ k

3:0 Woroniak 24′

4:0 Prokopowicz 35′

5:0 Prokopowicz 54′

6:1 Prokopowicz 63′

7:1 Prokopowicz 82′

8:1 Prokopowicz 90′

ŚWIT: Gapiński – Dylewski, Kucharzyk, Zimowski, Pawełczak – Szulc, Południak, Hołod – Woroniak, Prokopowicz, Radzik

Na zmiany wchodzili: Chabrowski, Sacha, Krzywina, Kołodziejski.