WLJS: Świt lepszy od Arkonii

Juniorzy Starsi naszego klubu w mijającym tygodniu pokonali w Skolwinie rówieśników ze szczecińskiej Arkonii 4:1. Był to zaległy pojedynek z 1. kolejki sezonu.

Nasz zespół zdominował pierwszą połowę spotkania i schodził na przerwę z trzy bramkową zaliczką, dublet ustrzelił Jakub Prokopowicz, a wcześniej w 20 minucie wynik zawodów otworzył Wiktor Pawełczak.

Po przerwie w nasze poczynania wkradło się już trochę nerwowości, przez była ona już bardziej wyrównana. W drugich trzech kwadransach padły kolejne dwie bramki, jednak najpierw gola po kontrataku strzelili zawodnicy z Lasku Arkońskiego, a następnie po strzale z dystansu wynik zawodów na 4:1 dla Świtu ustalił Kacper Woroniak.

Jestem zadowolony z postawy zespołu szczególnie w pierwszej połowie, gdzie nasz zespół zagrał bardzo agresywnie i kontrolował boiskowe wydarzenia. Zabrakło nam tego w poprzednich pojedynkach, ale tym meczem udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zdominować przeciwnika – powiedział po meczu trener Robert Kaczorowski.

ŚWIT – ARKONIA SZCZECIN 4:1 (3:0)

1:0 Wiktor Pawełczak 20′

2:0 Jakub Prokopowicz 24’

3:0 Jakub Prokopowicz 30′

4:1 Kacper Woroniak 67′

Świt: Gapiński – Pawełczak, Zimowski, Kucharzyk – Dylewski, Szulc, Południak, Hołod – Prokopowicz, Radzik, Gregoruk

Zmiany: Woroniak, Mazurkiewicz, Chabrowski