III liga: Ważne zwycięstwo Świtu

Piłkarze Świtu Szczecin po pełnym emocji spotkaniu zwyciężyli w Starogardzie Gdańskim z tamtejszym KP 4:2. Bohaterem pojedynku został Japończyk Shuma Nagamatsu autor dwóch goli i asysty.

Ale od początku. Do zespołu gospodarzy w tygodniu przed meczem dołączyli Kamil Sylwestrzak i Marcin Warcholak, czyli zawodnicy z bogatym ekstraklasowym doświadczeniem. KP próbowało to wykorzystać i od pierwszych minut narzucić swój styl gry, co udawało im się do 10 minuty, jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Później do głosu doszedł Świt, kiedy to Szymon Kapelusz dograł do Adama Nagórskiego, a ten nawinął w polu karnym doświadczonego obrońcę rywali i strzałem w okienko otworzył wynik zawodów. Kibice dobrze nie ochłonęli, a było już 2:0, kiedy to kolejną asystę zaliczył Szymon Kapelusz, a celnym trafieniem z 18 metra popisał się Shuma Nagamatsu. Taki wynik utrzymał się też do przerwy.

Siedem minut po wznowieniu gry japoński skrzydłowy Świtu dośrodkował w pole karne, a tam na strzał lewą nogą zdecydował się Paweł Krawiec i podwyższył na 3:0. Skolwinianie chyba zbyt szybko uwierzyli w to, że mecz jest już rozstrzygnięty, bo gospodarze po godzinie gry zdobyli bramkę na 3:1, za sprawą doświadczonego Roberta Hirsza, a niespełna 10 minut przed końcem nieporozumienie w defensywie gości wykorzystał 19-letni Szymon Stosik i było pewne, że końcówka pojedynku będzie bardzo emocjonująca. Świt szybko odpowiedział czwartą bramką, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej i bramki nie uznali. Jednak już w doliczonym czasie gry przy kolejnym celnym strzale „skolwińskiego samuraja” nie mieli już wątpliwości i tym samym Świtowcy przypieczętowali zasłużone zwycięstwo po dobrej grze.

Wygrana podopiecznych trenera Andrzeja Tychowskiego na niełatwym terenie to bardzo cenne punkty w obliczu pozostałych wyników tej kolejki. Tym samym Świt dał wyraźny sygnał, że nie rezygnuje z walki o mistrzostwo ligi, a już w kolejną sobotę przy Stołczyńskiej (godz. 15.00) zmierzy się w prestiżowym pojedynku derbowym z Kotwicą Petra Nemca.

KP STAROGARD – ŚWIT 2:4 (0:2)

0:1 Adam Nagórski 23’

0:2 Shuma Nagamatsu 26’

0:3 Paweł Krawiec 52’

1:3 Robert Hirsz 60’

2:3 Szymon Stosik 81’

2:4 Shuma Nagamatsu 90’

KP: Kotłowski – Sylwestrzak, Moskiewicz, Warcholak, Kowalczyk – Kuźniarski, Zieliński, Kajca, Górski (70’ Stosik), Powszuk – Hirsz.

Świt: Matłoka – Bil, Baranowski, Wyganowski, Żulpo (76’ Potoczny) – Kraśniewicz, Ładziak, Kapelusz, Krawiec (63’ Filipowicz) – Nagamatsu, Nagórski (80’ Wojdak).