P. Brzeziański: „Jeden z kroków do dalszego rozwoju Klubu”

Pierwsza kolejka III ligi sezonu 2020/2021 za nami, Świt zwyciężył w niej z Górnikiem Konin 3:1, a my postanowiliśmy zadać kilka pytań Przemysławowi Brzeziańskiemu, napastnikowi Dumy Skolwina.

? ŚSz: Mecz inauguracyjny za nami, spora liczba widzów, zorganizowana grupa kibiców Górnika, dużo emocji, niezła gra Świtu i co najważniejsze 3 punkty. Jak Ty ocenisz ten pojedynek?

⚽️ PB: Moim zdaniem od początku spotkania gra była pod naszą kontrolą. W pierwszej połowie kilkukrotnie zagroziliśmy bramce gości, czego efektem były dwie nasze bramki. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, kontrolowaliśmy przebieg spotkania jednak nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji na podwyższenie rezultatu. Frekfencja kibiców była dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Mamy nadzieje że dzięki dobrej grze z meczu na mecz kibiców będzie coraz to więcej.

? ŚSz: Choć gola nie strzeliłeś to mocno napracowałeś się w tym meczu, także w defensywie i świetnym podaniem obsłużyłeś Szymona Kapelusza przy trzeciej bramce. Będzie więcej takich asyst czy wolisz jednak strzelać?

⚽️ PB: W każdym meczu daje z siebie sto procent, ale cieszę się że zostało to zauważone. Widomo moim zadaniem jest strzelanie bramek, ale praca w defensywie jest równie ważna. Współpraca z „Kapelem” od początku okresu przygotowawczego wygląda bardzo dobrze. Mam nadzieję że będzie więcej takich akcji, które zakończą się zdobyciem bramki przez nasz zespół. Najważniejsze jednak, że 3 punkty zostały w Skolwinie i są one zasługą całej drużyny.

? ŚSz: Mecz z Górnikiem to już historia, a w niedziele czeka Was starcie z faworytem rozgrywek Radunią Stężyca i to na jego terenie. Jak nastroje i nastawienie zespołu przed tym trudnym spotkaniem?

⚽️ PB: Wiemy że niedzielny mecz w Stężycy będzie niełatwym spotkaniem. Z pewnością jedziemy tam po trzy punkty, ale wiemy że gospodarze łatwo ich nam nie oddadzą. Czeka nas ciężka walka, ale mam nadzieję że uda nam się wrócić ze zdobyczą punktową.

? ŚSz: Warta Gorzów bądź Lechia Zielona Góra staną na Waszej drodze do 1/16 Totolotek Pucharu Polski. Powalczycie?

⚽️ PB: Kto by to nie był, na pewno będziemy chcieli wygrać ten mecz i przejść do następnej rundy Pucharu Polski. Po cichu liczymy na to, że uda nam się awansować, a kolejnym naszym rywalem będzie drużyna z ekstraklasy, która zawita do północnego Szczecina. Oczywiście najpierw trzeba wygrać ze zdobywcą Lubuskiego Pucharu Polski i na tym będziemy się koncentrować, ale mecz z ekipą z ekstraklasy byłby fajną nagrodą dla naszych kibiców.

? ŚSz: Miasto podpisało w minionym tygodniu umowę na realizację pierwszego etapu przebudowy obiektu w Skolwinie, a przy boisku pojawił się pierwszy sprzęt budowlany. Czekacie jako zawodnicy na realizację tej inwestycji?

⚽️ PB: Na pewno ta wiadomość ucieszyła zarówno zawodników jak i kibiców Świtu. Wiemy że jest to jeden z pierwszych kroków do dalszego rozwoju klubu. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze efekty prac budowlanych, bo ta Dzielnica i Świt zasługują, aby powstał tu fajny funkcjonalny i nowoczesny obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia, który będzie wizytówką tej części miasta.

? ŚSz: Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia w kolejnych spotkaniach zarówno ligowych jak i pucharowych.

⚽️ PB: Również dziękuje, pozdrawiam wszystkich kibiców i już teraz zapraszam Ich na najbliższe ligowe derby z Chemikiem Police.