Mini zgrupowanie w Jarocinie. Świtowcy zagrają z KKS-em Kalisz i Polonią Warszawa

Emocje po zwycięskim finale regionalnego Pucharu Polski już opadły, tymczasem podopieczni trenerów Andrzeja Tychowskiego i Artura Malińskiego intensywnie przygotowują się do inauguracji rozgrywek ligowych, kiedy to w weekend 1-2 sierpnia zmierzą się z Górnikiem Konin.


Drużyna w najbliższą środę wyjedzie na krótkie 4-dniowe zgrupowanie do Jarocina. Podczas pobytu w Wielkopolsce bazą Świtowców będzie Hotel Restauracja Słoneczna, natomiast zespół w trakcie treningów będzie korzystać z obiektów tamtejszego Jaroty, który co warte podkreślenia jest ligowym rywalem Dumy Skolwina. Ekipa z Północnego Szczecina rozegra także dwie gry kontrolne, pierwszą już w środę 22 lipca o godzinie 18.00 ze świeżo upieczonym beniaminkiem II ligi KKSem Kalisz oraz w sobotę o godzinie 11.00 w Uniejowie z byłym mistrzem Polski – Polonią Warszawa. Niedziela po powrocie ze zgrupowania będzie dniem wolnym dla zawodników, po czym już w poniedziałek zespół rozpocznie ostatni mikrocykl treningowy przed inauguracją III ligi.

Zgrupowanie w Jarocinie to przede wszystkim dwie próby generalne z silnymi rywalami przed zbliżającym się sezonem. Natomiast podczas treningów na obiektach Jaroty będziemy pracować głównie nad taktyką oraz stałymi fragmentami gry zarówno w defensywie jak i w ataku. Wartością dodaną z wyjazdu będzie integracja i wzmacnianie relacji w zespole, co miejmy nadzieje zaprocentuje w trakcie sezonu – powiedział przed wyjazdem trener Świtu, Andrzej Tychowski.