Zagramy z Bałtykiem w finale regionalnego PP

Śwtowcy zagrają z Bałtykiem Koszalin w finale Zachodniopomorskiego Pucharu Polski. O roli gospodarza spotkania zadecyduje w najbliższy wtorek ZZPN. Zwycięzca tej rywalizacji wystąpi w pucharowych zmaganiach z drużynami z lig centralnych. Dla naszego klubu będzie to drugi finał po awansie do III ligi w sezonie 2015/2016.

W półfinałowych meczach niespodzianek nie zanotowano. Świt zgodnie z oczekiwaniami bez kłopotów rozprawił się w wyjazdowym spotkaniu z Sokołem Karlino. III-ligowcy przez cały mecz mieli ogromna przewagę, mnóstwo sytuacji bramkowych i ostatecznie wygrali 2:0 (1:0) po golach Adama Ładziaka (37) i Przemysława Brzeziańskiego (49).

Przeciwnikiem Świtu w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu będzie Bałtyk Koszalin, który pokonał w wyjazdowym meczu rewelację tegorocznej edycji CRS Barlinek 2:0 (1:0). Drużyna z Barlinka wcześniej wyeliminowała między innymi rezerwy Pogoni Szczecin, a przed tygodniem awansowała walkowerem po wyeliminowaniu Chemika Police, w szeregach którego grał zawodnik nieuprawniony do gry.