Szymon Kapelusz dołącza do Świtu

Pierwszym zawodnikiem, który wzmocni ekipę Świtu Szczecin w nowym sezonie 2020/2021 jest Szymon Kapelusz! Sympatykom piłki nożnej w regionie nie trzeba specjalnie przedstawiać tego bramkostrzelnego pomocnika, który w ostatnich sezonach stanowił o sile polickiego Chemika, a wcześniej Pogoni II Szczecin.

Piłkarz ma za zadanie wzmocnić siłę ofensywną drużyny ze Skolwina i dać alternatywne możliwości w komponowaniu składu trenerowi Andrzejowi Tychowskiemu. Zainteresowanie zawodnikiem przejawiało kilka klubów, w tym także te z wyższych lig, jednak ten zdecydował się związać 2-letnią umową ze Świtem.

Szymon to zawodnik ze Szczecina, który wpisuje się w naszą filozofię budowania drużyny opartej na wyróżniających się piłkarzach z regionu. Interesowaliśmy się nim już od pewnego czasu i cieszymy się, że w końcu do nas dołączy. Muszę przyznać, że wiążemy z jego przyjściem spore nadzieje i mocno liczymy na jego gole oraz asysty, jednak przede wszystkim na jego dobrą grę – powiedział o transferze Paweł Adamczak, prezes Świtu.

Czekamy zatem z niecierpliwością na debiut w błękitno-białych barwach. Szymon witamy w północnym Szczecinie i życzymy aby szerokim łukiem omijały Cię kontuzje! Powodzenia!