III liga: Marek Szulc Świtowcem

Mierzący 191 centymetrów wzrostu bramkarz Marek Szulc został nowym zawodnikiem Świtu Szczecin. Zawodnik związał się z Dumą Skolwina kontraktem, który będzie obowiązywał 1,5 roku.

24-letni bramkarz występował jesienią w III-ligowej Olimpii Zambrów, a wcześniej reprezentował także barwy Jaroty Jarocin oraz Bałtyku Gdynia. Kibice Świtu mogą pamiętać goalkeepera właśnie z meczu Świtu z Bałtykiem z maja 2018 roku, kiedy to po trwającym blisko 100 minut i pełnym emocji pojedynku Duma Skolwina przegrała 0:1 i utraciła fotel lidera rozgrywek. Liczymy, że wychowanek Olimpii Grudziądz teraz równie skutecznie będzie interweniował między słupkami bramki Świtu.

Pozyskanie bramkarza było jednym z naszych priorytetów transferowych. Rozmawialiśmy z wieloma kandydatami do gry w błękitno-białych barwach, jednak za najbardziej optymalne rozwiązanie uznaliśmy pozyskanie dysponującego świetnymi warunkami fizycznymi Marka Szulca. Kiedy do pełni zdrowia powróci Przemek Matłoka to sztab szkoleniowy będzie miał komfort wyboru pomiędzy dwoma równorzędnymi zawodnikami, a to powoduje że rywalizacja o bluzę z numerem jeden zapowiada się niezwykle ciekawie – podsumował transfer Paweł Adamczak, prezes Klubu.

Zawodnik wystąpił już w dwóch spotkaniach Dumy Skolwina z Wartą w Gorzowie (3:1) oraz z Błękitnymi w Stargardzie (1:0).