III liga: Piotr Wojtasiak zawodnikiem Świtu

Pierwszym zawodnikiem, który w nowym roku wzmocni Dumę Skolwina został 27-letni pomocnik Piotr Wojtasiak! Piotr był ostatnio piłkarzem kołobrzeskiej Kotwicy, ale kibice bardziej kojarzą go z występów w II-ligowych Błękitnych Stargard, z którymi awansował do półfinału Pucharu Polski. Zawodnik zdobył nawet bramkę w meczu półfinałowym przeciwko Lechowi w Poznaniu, a dzięki swojej dobrej dyspozycji był także w orbicie zainteresowań kilku klubów z Ekstraklasy. Przed grą w rodzinnym Stargardzie reprezentował też barwy Unii Dolice oraz polickiego Chemika.

Cieszę się, że udało nam się sfinalizować ten transfer, ponieważ zabiegaliśmy o zawodnika już od pewnego czasu. Wszyscy w Skolwinie liczymy, że Piotr będzie solidnym wzmocnieniem zespołu i że już wiosną pokaże na boisku pełnie swoich możliwości. Zawodnik ma niewątpliwie bardzo duży potencjał, ale także spore doświadczenie, dlatego bez wątpienia podniesie rywalizację i pozwoli trenerowi Tychowskiemu na zastosowanie nowych wariantów w formacji środkowej – powiedział o transferze Szymon Kufel, dyrektor sportowy Świtu.

Kontrakt zawodnika z Klubem będzie obowiązywał przez najbliższe 1,5 roku. A my liczymy, że swoją postawą na boisku piłkarz dostarczy nam wszystkim wielu pozytywnych emocji. Piotr witamy w północnym Szczecinie i życzymy udanych występów oraz aby omijały Cię kontuzje!

W bieżącym tygodniu piłkarze Świtu realizują indywidualne plany treningowe, jednak we wtorek 14 stycznia spotkają się na pierwszym wspólnym treningu i wtedy przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną się na dobre.