III liga: Ze Świtu do włoskiej serie B

Miło nam poinformować, że zawodnik Szymon Emche został piłkarzem włoskiego Cremonese, które występuje na drugim poziomie rozgrywkowym w tym kraju! Świetna postawa Szymona w meczach Świtu została zauważona przez działaczy wielu klubów w kraju i za granicą, co zaowocowało tym niewątpliwie hitowym transferem.

18-letni pomocnik, wystąpił w minionym sezonie w 25 spotkaniach z udziałem błękitno-białych, w których zdobył 6 goli. Zawodnik na III-ligowym froncie imponował dynamiką, szybkością oraz bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Wywodzący się z Nowogardu piłkarz, był wypożyczony do Świtu z FASE Szczecin, które jest rozpoznawalne również z bardzo dobrej pracy z młodzieżą.

Gratulujemy Szymonowi transferu i liczymy, że będzie to kolejny milowy krok na ścieżce jego piłkarskiego rozwoju. Będziemy mu kibicować i śledzić z zainteresowaniem jego występy. Natomiast przypadek Szymona, jest sztandarowym przykładem dla młodych graczy i nie tylko, dowodzącym że klub z północnego Szczecina daje świetne możliwości wypromowania się i rozwoju. Jestem przekonany, że nie jest to ostatni przypadek, kiedy zawodnik Świtu trafi do renomowanego klubu w Polsce bądź za granicą – podsumował transfer Szymona Dyrektor Sportowy Świtu, Szymon Kufel.

Powodzenia „Emczi”!