Z Lechii Gdańsk do Świtu Skolwin

18-letni obrońca Marcin Wiśniewski przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk do Świtu. Jest to kolejny transfer ekipy ze Stołczyńskiej 100 podczas letniego okienka transferowego.

Zawodnik ostatnio występował w młodzieżowym zespole Elany Toruń, gdzie był wypożyczony z gdańskiego Klubu. Marcin w przeszłości znajdował się również w kadrze reprezentacji Polski do lat 15. Atutami urodzonego w Starogardzie Gdańskim zawodnika jest niewątpliwie gra lewą oraz dobre wyszkolenie techniczne.

Marcin trenuje z nami od pewnego czasu i przekonał do siebie sztab szkoleniowy z trenerem Tychowskim na czele. Jest to niewątpliwie zawodnik perspektywiczny, który jest zdeterminowany do ciężkiej pracy, a to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Wiele osób ze środowiska piłkarskiego dostrzega dobrą pracę z młodymi zawodnikami w Skolwinie, która skutkuje promocją piłkarzy i otwartą drogą do piłkarskiej kariery w przyszłości. Północy Szczecin jest świetnym miejscem do ogrywania młodych graczy, o czym dobitnie świadczy chociażby przykład Szymona Emche. Jednak oczywiście wszystko zależy od samego zawodnika – powiedział o transferze Marcina Wiśniewskiego dyrektor sportowy Szymon Kufel.

Marcin witamy na pokładzie! Wszyscy życzymy Ci jak najlepszych występów w błękitno-białych barwach, okraszonych skutecznymi interwencjami oraz nie pogniewamy się kiedy od czasu do czasu zdobędziesz jakąś bramkę. Powodzenia!