III liga: Piotr Surma piłkarzem Świtu

19-letni Piotr Surma został trzecim zawodnikiem po Przemysławie Brzeziańskim i Patryku Baranowskim, który latem dołączył do drużyny trenera Andrzeja Tychowskiego. Młody skrzydłowy występował ostatnio w IV-ligowej Kluczevii Stargard i jest uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników wywodzących się z Pomorza Zachodniego. Kluby doszły do porozumienia i zawodnik od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Świtu Szczecin.

Choć przed Piotrem jeszcze długa droga to bardzo wysoko oceniamy jego umiejętności piłkarskie. Mimo młodego wieku był wyróżniającym się zawodnikiem w rozgrywkach IV ligi. W nowym sezonie może być on bardzo ważnym ogniwem zespołu trenera Andrzeja Tychowskiego, jednak wszystko w jego nogach i głowie. Chłopak oprócz walorów czysto piłkarskich, przekonał nas swoją szczerością i charakterem, który miejmy nadzieje będzie pokazywał na boisku – powiedział o transferze zawodnika dyrektor sportowy Świtu, Szymon Kufel.

Cieszę się że trafiłem do Skolwina, gdzie będę miał szanse zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności i większe możliwość rozwoju. Oczywiście doceniam lata spędzone w Kluczevii, ale ten transfer to dla mnie szansa, którą zamierzam wykorzystać – skwitował przejście do Dumy Skolwina młody zawodnik.

My życzymy Piotrkowi samych udanych występów w barwach Świtu oraz zdrowia, które pozwoli mu realizować jego piłkarskie plany i marzenia.