III liga: Świt wznowił treningi

W poniedziałek na boisku treningowym obiektu MOSRiR w Skolwinie odbyły się pierwsze zajęcia zespołu Świtu Szczecin przed startem nowego sezonu 2019/2020.

W treningu udział wzięło 23 zawodników, wśród których można było zobaczyć kilka nowych twarzy w tym m.in. pozyskanego niedawno Przemysława Brzeziańskiego. Zabrakło natomiast trenera asystenta Artura Malińskiego oraz Adama Nagórskiego, którzy mają nieco wydłużone urlopy i w najbliższych dniach dołączą do zespołu. Klub finalizuje też rozmowy z kolejnymi zawodnikami, którzy od nowego sezonu prawdopodobnie będą reprezentować barwy Świtu, a o efektach rozmów wkrótce Państwa poinformujemy.

Tymczasem, już w najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w Stargardzie Świtowcy rozegrają pierwszy sparing, gdzie ich przeciwnikiem będzie drużyna II-ligowych Błękitnych. Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy!

W pierwszej fazie przygotowań Świtowcy będą korzystać głównie ze swojej bazy treningowej, natomiast w dniach 22-27 lipca drużyna uda się na zgrupowanie do Sławna, gdzie zmierzy się w grze kontrolnej z Gryfem Słupsk, a obóz zakończy w Szczecinie meczem sparingowym z IV-ligowym Hutnikiem.

PLAN MECZÓW SPARINGOWYCH:
13.07; Błękitni Stargard – ŚWIT, godz. 11.00 (Stargard)
17.07; Falubaz Zielona Góra – ŚWIT, godz. 18.30 (Zielona Góra)
23.07; ŚWIT – Gryf Słupsk, godz. 18.00 (Sławno)
27.07; Hutnik Szczecin – ŚWIT, godz. 12.00 (Szczecin)

Inauguracja ligowa:
3/4.08; Chemik Police – ŚWIT