III liga: Patryk Bil pozostaje w Skolwinie

W najbliższych dniach będziemy Państwa informować o kolejnych ruchach kadrowych w ekipie z północnego Szczecina, ale zapewne żaden z nich nie będzie tak pomyślny jak wiadomość o pozostaniu Patryka Bila w Świcie.

Rosły defensor, który nie bójmy się użyć tego sformułowania, był najlepszym obrońcą rozgrywek III ligi nadal będzie reprezentował barwy Dumy Skolwina. Mimo tego, że pozyskaniem Patryka był mocno zainteresowany I-ligowy Chrobry Głogów, którego trenerem został Ivan Djurdjevič oraz inne klubu I i II ligi, to ten zdecydował się pozostać w północnym Szczecinie! A trzeba przyznać, że osoba Patryka była też na tapecie minimum dwóch zespołów ekstraklasy…!

Patryk dzięki swojej ciężkiej pracy w ostatnich sezonach poczynił diametralny postęp, co dobitnie potwierdzają statystyki kierowanej przez niego defensywy. Wybrał też tak, a nie inaczej, co nie ukrywam że bardzo nas wszystkich cieszy, bo gwarantuje to nam jakość w defensywie. Ponadto doceniamy, że zawodnik przy podejmowaniu tak ważnych decyzji kieruje się również względami osobistymi oraz lojalnością wobec klubu, co jest dla nas znamienne oraz bardzo to doceniamy, bo jak wszyscy wiemy na piłce świat się nie kończy – skwitował decyzje defensora Świtu, Paweł Adamczak, prezes Świtu.

Ta wiadomość dla mnie osobiście to jak sprowadzenie do klubu zawodnika z ekstraklasy. Wiele razem przeżyliśmy i liczę że jeszcze przeżyjemy, a piłkarzy z takim charakterem szanujemy ponad wszystko. Bo nasz klub, który wywodzi się z niełatwej dzielnicy, rozwija się głównie dzięki takim zawodnikom, którzy stawiają pewne wartości ponad inne – powiedział Szymon Kufel, dyrektor sportowy Świtu Szczecin.

Dla fanów Dumy Skolwina jest to kapitalna informacja, przed startem przygotowań nowego sezonu, które podopieczni Andrzeja Tychowskiego rozpoczną 8 lipca.