Świt rozbił Gwardię

Piłkarze Świtu Szczecin nie pozostawili złudzeń i rozgromili przy Stołczyńskiej Gwardię Koszalin 5:0. Spotkanie rozstrzygnęło się już zasadniczo w pierwszym kwadransie, podczas którego podopieczni Andrzeja Tychowskiego zdobyli 3 bramki.

Od pierwszego gwizdka było widać, który z zespołów będzie tego dnia dyktował warunki na boisku. Świtowcy potwierdzili to bardzo szybko zdobyciem bramki, kiedy to po zagraniu z boku pola karnego Szymon Emche uprzedził bramkarza rywali i wpakował piłkę do siatki. Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć po pierwszej bramce, a było już 2:0, tym razem to Paweł Krawiec pokonał Adriana Hartleba. W 14 minucie na strzał z dystansu wolejem zdecydował się obrońca Mateusz Kosacki i trafił kapitalnie, bo w samo okienko podwyższając na 3:0. Po tym ciosie przyjezdnym odechciało się wszystkiego, ale mimo to nie dali sobie wbić w tej części gry kolejnych bramek, choć Świt miał ku temu okazje.

Po przerwie stroną przeważającą byli nadal piłkarze z północnego Szczecina, którzy dążyli do zdobycia kolejnych bramek, lecz brakowało im skuteczności. Podopieczni Wojciecha Polakowskiego próbowali od czasu do czasu kontratakować, ale poważniej nie zagrozili bramce Oskara Rechtziegela. Tymczasem w 68 minucie Paweł Krawiec wykorzystał długie podanie, świetnie przyjął piłkę w polu karnym i posłał ją do siatki rywali nad interweniującym brakarzem z Koszalina. Długo tego dnia bez gola pozostawał nasz najlepszy strzelec Adam Nagórski, jednak w końcu 10 minut przed końcem mocnym strzałem w długi róg zdobył swoją 16 bramkę w sezonie i ustalił wynik derbów Pomorza na 5:0 dla Świtu.

Wygrana z Gwardią była najwyższym ligowym zwycięstwem w obecnym sezonie, na które gospodarze bezdyskusyjnie zasłużyli. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy błękitno-niebieskich i po serii 3 kolejnych zwycięstw zaznali goryczy porażki. Niedzielny mecz był również świętem najmłodszych, którzy bawili się w najlepsze na dmuchanych zamkach i innych atrakcjach zorganizowanych przez Klub oraz Lokalną Organizację Gospodarczą z okazji Dnia Dziecka.

Następne spotkanie z udziałem Świtu to kolejny pojedynek derbowy, tym razem w derbach Szczecina zagramy w czwartek 6 czerwca przy Twardowskiego z Pogonią. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy!

ŚWIT – GWARDIA KOSZALIN 5 : 0 (3 : 0)
1:0 Szymon Emche 5’
2:0 Paweł Krawiec 10’
3:0 Mateusz Kosacki 14’
4:0 Paweł Krawiec 68’
5:0 Adam Nagórski 80’

Świt: Rechtziegel – Bil, Nagel (55’ Szczepanik O.), Mach, Kosacki – Wojdak, Wyganowski, Zieliński (75’ Kraśniewicz), Krwiec (71’ Peda), Emche (84’ Mucha) – Nagórski.

Gwardia: Hartleb – Dondera, Wojciechowski, Piotrowski, Maciąg – Karbowiak, Drzewicki, Stańczyk, Bednarski, Szygenda – Ginter.