III liga: Wojciech Polakowski i Jarosław Chwastek odchodzą ze Świtu

Duet trenerski, który w ostatnim czasie prowadził zespół z północnego Szczecina od środy 10 kwietnia nie będzie kontynuował pracy z drużyną Świtu Szczecin. Zarząd Klubu rozstał się z trenerem Wojciechem Polakowskim za porozumieniem stron, a bezpośrednim powodem tej decyzji były sprawy osobiste trenera, a także odległość dzieląca jego rodzinne Darłowo od Szczecina.

W skutek tej decyzji z pracy w Skolwinie zrezygnował również dotychczasowy asystent trenera Polakowskiego – Jarosław Chwastek, jednak do końca tygodnia będzie pomagał w przejęciu zespołu przez trenera Mariusza Pikułę, który w Świcie pełnił dotychczas rolę koordynatora grup młodzieżowych i który poprowadzi Świtowców w najbliższym spotkaniu z Radunią w Stężycy

Wojtkowi oraz Jarkowi serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz Klubu ze Skolwina oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej. Obaj pomogli wydźwignąć nam się z kryzysu w końcówce ubiegłej rundy, kiedy to zespół pod ich wodzą zanotował serię czterech kolejnych zwycięstw – powiedział Paweł Adamczak prezes Świtu.