Puchar Polski: Świt w ćwierćfinale

Podopieczni duetu Polakowski – Chwastek ograli w Niechorzu Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:3 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych.

Świtowcy zwyciężyli dzięki dwóm trafieniom autorstwa Adama Nagórskiego, z których pierwsze miało miejsce na początku meczu, a drugie kilka minut po wznowieniu gry po przerwie. Snajper z północnego Szczecina mógł skompletować tego dnia hat-tricka, jednak w końcówce przestrzelił z rzutu karnego. Wynik zawodów ustalił Portugalczyk Antonio Podstawski, który wpakował do siatki piłkę odbitą po strzale Macieja Wyganowskiego i tym samym zdobył premierową bramkę w barwach Świtu.

Kolejnego rywala w rozgrywkach pucharu Polski wyłoni losowanie, tym razem już z uwzględnieniem zespołów z okręgu koszalińskiego. Natomiast Świtowcy teraz mogą w pełni skoncentrować się na niedzielnych derbach Pomorza Zachodniego z niepokonaną w tym roku Kotwicą Kołobrzeg, w których pierwszy gwizdek rozbrzmi o 17.00 na stadionie w Skolwinie. Zapraszamy!

WYBRZEŻE REWAL – ŚWIT SZCZECIN 0:3 (0:1)
1:0 Adam Nagórski 7’
2:0 Adam Nagórski 51’
3:0 Antonio Podstawski 88’

Świt: Rechtziegel – Bil, Wyganowski, Adamczuk, Kosacki (60’ Mach) – Zieliński, Wojdak (Szczepanik O.), Peda (46’ Krawiec), Emche (46’ Podstawski) – Nagórski, Nwaogu.