WLJS: Juniorzy Starsi też zwycięzcy

Zespół trenera Andrzeja Gawrona pokonał w dniu święta niepodległości na wyjeździe rówieśników z Akademii MKP Szczecinek 1:0.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Miłosz Kraśniewicz, który w 25 minucie dobił odbitą piłkę po strzale Adriana Kołata z okolic 20-go metra. Skolwinianie przeważali i mieli szansę do podwyższenia, jednak zimnej krwi pod bramką rywali zabrakło Masiukiewiczowi, Pańczyszynowi oraz Maślewskiemu. W 90 minucie emocje sięgnęły zenitu, kiedy to po zbyt długim przetrzymaniu piłki przez bramkarza sędzia podyktował rzut wolny pośredni z 11 metra dla gospodarzy. Na szczęście zawodnik MKP przeniósł piłkę nad poprzeczką i wynik nie uległ już zmianie do końca.

Zwycięstwo cieszy, jednak musimy popracować z chłopakami nad wykańczaniem akcji i koncentracją, bo dziś mimo zdecydowanej przewagi mogliśmy stracić komplet punktów na własne życzenie – podsumował spotkanie trener Andrzej Gawron.

W ostatnim meczu rundy jesiennej Juniorzy Starsi Świtu zmierzą się w nadchodzący weekend z drużyną Iny Goleniów. Wszystkich sympatyków zapraszamy na Stołczyńską 100.

AKADEMIA MKP SZCZECINEK – ŚWIT SZCZECIN 0 : 1 (0 : 1)
0:1 Miłosz Kraśniewicz 25’

Świt: Cieśliński – Czuryszkiewicz, Maślewski, Sobieraj, Kołat – Kraśniewicz, Konieczyński, Pańczyszyn, Masiukiewicz – Urban, Krzywina.