III liga: Sebastian Murawski: „Mamy spory potencjał”

Kolejnym zawodnikiem, z którym postanowiliśmy porozmawiać w tym tygodniu jest obrońca Sebastian Murawski, który latem dołączył do zespołu Świtu. Piłkarz w przeszłości był związany z takimi klubami jak ekstraklasowa Pogoń Szczecin, Błękitni Stargard, Rozwój Katowice czy Chrobry Głogów, gdzie miał okazje występować na poziomie centralnym i właśnie o grze na tym poziomie marzą w północnym Szczecinie.

Podczas letniej przerwy w rozgrywkach zmieniłeś Wisłę Puławy na Dumę Skolwina. Jak po tych kilku tygodniach ocenisz Klub z północnego Szczecina na bazie swoich dotychczasowych doświadczeń w znacznie większych ośrodkach piłkarskich?

Uważam, że klub organizcyjnie jest na bardzo dobrym poziomie, ponieważ mamy zapewnione wszystko co jest niezbędne do podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich. W swojej przygodzie miałem okazje grać dla kilku klubów i z organizacją było różnie. Wiadomo, że zawsze znajdzie się coś co można poprawić i ulepszyć, co jest również pozytywne, bo stwarza to możliwości do dalszego rozwoju. My natomiast musimy skupić się na treningu oraz ciężko pracować, aby posuwać się do przodu.

Masz na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Czy minuty rozegrane w ekstraklasie są dla Ciebie cennym doświadczeniem?

Nie skupiam się na tym co udało mi się osiągnąć w przeszłości, patrzę w przyszłość i robię wszystko żeby wrócić tam gdzie kiedyś udało mi się być. To jest też kilka występów, zatem myślę że nie ma tu co mówić o wielkim doświadczeniu, ale na pewno daję to większą pewność siebie.

Nie uciekniemy od pytania o Wasz obecny dorobek punktowy, 8 punktów w 7 meczach nie powala na kolana, chociaż postawa drużyny w dwóch ostatnich spotkaniach była naprawdę przyzwoita i napawa chyba optymizmem?

Start bez dwóch zdań nie był taki jak byśmy sobie tego życzyli, ale myślę że z meczu na mecz będzię to wyglądać coraz lepiej. W dwóch ostatnich pojedynkach pokazaliśmy charakter i to, że Świtu nie należy skreślać. Dołożymy do tego umiejętności piłkarskie, bo mamy je na dobrym poziomie i uda nam się spełnić swój cel.

W zespole jest kilku nowych zawodników, ale z treningu na trening rozumiecie się chyba coraz to lepiej?

Dotarcie się drużyny w nowym składzie osobowym zajęło nam trochę więcej czasu niż sobie zakładaliśmy. Jestem jednak optymistą i mam do tego solidne podstawy, bo meczami z Radunią Stężyca i Bałtykiem Gdynia udowodniliśmy, że mamy spory potencjał, by odegrać jeszcze znaczącą rolę w lidze. Osobiście jestem pewien tego, że tak właśnie się stanie.

W niedzielne popołudnie w fajnej rodzinnej atmosferze przy Stołczyńskiej kibice będą mogli obejrzeć mecz Świtu z Bałtykiem Koszalin, a czy z waszej strony doczekamy się upragnionego zwycięstwa?

Mogę tylko zadeklarować, że każdy z nas, który znajdzie się na boisku da z siebie sto procent, a wtedy wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko.

Świt stara się o rozwój bazy treningowej i o budowę nowoczesnego obiektu, który pozwoli uczynić kolejny krok naprzód. Czy uważasz, że stadion na północy Szczecina jest potrzebny?

Oczywiście, że jest potrzebny! Klub funkcjonuje na bardzo dobrym poziomie, ale bez wątpienia infrastruktura to aspekt nad którym należałoby się pokłonić. Nowy stadion oznacza także większy komfort dla samych kibiców i mieszkańców północny Szczecina, którzy z tego co się mówi już wkrótce zasiądą na trybunach kameralnego obiektu z nowoczesnym zapleczem socjalnym. Jestem przekonany, że władze klubu mają jeszcze mnóstwo innych pomysłów na rozwój klubu, lecz brak nowej infrastruktury częściowo uniemożliwia im ich wprowadzenie. Ale przy odrobinie przychylności ze strony włodarzy stolicy Pomorza Zachodniego ich realizacja stanie się bardziej realna i Klub wkroczy na kolejny poziom sportowo-organizacyjny.

A jaki stadion na którym miałeś okazje osobiście rywalizować zrobił na Tobie największe wrażenie?

Stadion poznańskiego Lecha, na którym na trybunach zasiadło około 35 tysięcy widzów podczas spotkania z Pogonią to bez wątpienia obiekt, który zrobił na mnie olbrzymie wrażenie.

Czy korzystając z okazji chciałbyś kogoś pozdrowić?

Chciałbym pozdrowić, a zarazem zaprosić kibiców na niedzielny mecz z Bałtykiem Koszalin. Liczymy na wasze wsparcie i że wspólnie uda nam się osiągnąć założony cel!

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!