WLJM: 7 bramek w meczu derbowym

W miniony piątek na stadionie przy ulicy Stołczyńskiej 100 rozegraliśmy klasyczny pojedynek derbowy z zespołem szczecińskiej Arkonii. Licznie zgromadzeni na stadionie kibice obejrzeli zacięte i obfitujące w wiele okazji bramowych widowisko.

W pierwszej części spotkania to gospodarze próbowali narzucić swoje warunki gry spychając Arkończyków do głębokiej defensywy, stale nękając bramkarza gości. Stworzone okazje nie otworzyły jednak drogi do bramki. Arkończycy w I połowie byli w stu procentach skuteczni. Przy jednym celnym uderzeniu zdobyli bramkę i to Świtowcy musieli później gonić wynik. Sztuka ta udała się w końcówce pierwszej połowy, po rzucie rożnym i uderzeniu głową J. Prokopowicza.
Po przerwie byliśmy świadkami jeszcze bardziej zaciętej walki o każdy centymetr boiska. Co ciekawe to goście częściej wychodzili na prowadzenie i zawodnicy z Północnego Szczecina musieli jeszcze bardziej podkręcać tempo.
Po bramkach Gurazdy, Sieprackiego i ustalającego wynik Kucharzyka na 4:3 to gospodarze mogli cieszyć się z pierwszego kompletu punktów w tym sezonie.

Świt: Szcześniak – Zimowski, Ścibisz, Woźniak – Kuźniarz, Jarecki, Prokopowicz, Kucharzyk, Stachowiak – Jerzak, Siepracki.

Grali również: Chabrowski, Gurazda, Wierzbicki, Krzywina, Frejnik.