WLJM: Porażka w pierwszym meczu ligowym

Nasi juniorzy młodsi rozpoczęli od porażki premierowy sezon w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Podopieczni trenera Wojciecha Horby ulegli 1:5 rówieśnikom z Bałtyku Koszalin, kończąc zawody w okrojonym składzie.

Gospodarze mocno ruszyli od początku spotkania chcąc wykorzystać atut sztucznego boiska i szybko objąć prowadzenie. Ta sztuka udała się już w 10 minucie i Świtowcy znaleźli się w mało komfortowej sytuacji. Kilka błędów indywidualnych spowodowało, że do przerwy padł wynik 3:1, co oczywiście nie zamykało jeszcze szans na wywiezienie choćby punktu przez zespół z Północnego Szczecina.

II połowa zaczęła się niefortunnie, bo już na samym początku goście grali w 10 po faulu W. Krzywiny i czerwonej kartce. Ta sytuacja spowodowała, że Świt ograniczał się tylko do szybkich kontr, które mogły odmienić wynik spotkania. Przy dobrze dysponowanych gospodarzach było to zadanie bardzo trudne. Ostatecznie padło 6 bramek w całym spotkaniu, a strzelcem jedynej bramki dla Świtowców był B. Gurazda.

Świt będzie mógł się szybko zrehabilitować już w najbliższą środę (29.08) w wyjazdowym spotkaniu, a przeciwnikiem będzie zespół Kotwicy Kołobrzeg, który również nie zaliczył zbyt dobrego startu (2 porażki).

WLJM: Bałtyk Koszalin – Świt Szczecin 5 : 1
Skład: Szcześniak – Kuźniarz, Zimowski, Ścibisz, Krzywina – Jarecki, Kucharzyk, Prokopowicz, Jerzak – Siepracki, Gurazda.
Grali również: Frejnik, Sacha, Sadowski, Chabrowski, Tucholski.