Pożyteczna lekcja w Berlinie

Świt Szczecin uległ w Berlinie drugiemu zespołowi Herthy 3:0. Był to ostatni mecz kontrolny przed piątkową inauguracją sezonu 2018/2019, kiedy to o 18.00 w Skolwinie Świtowcy zmierzą się z Górnikiem Konin.

Mimo, że wynik na to nie wskazuje, to mecz z drużyną ze stolicy Niemiec był dość wyrównany. Świtowcy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji w tym m.in. trzy sytuacje sam na sam, jednak to rywale byli do bólu skuteczni, szczególnie przy stałych fragmentach gry.

Jestem zadowolony z możliwości sprawdzenia się na tle mocnego, renomowanego rywala, który obnażył nasze braki i wskazał rezerwy nad którymi musimy mocno pracować. Mam nadzieje, że zebrane dzisiaj doświadczenie zaprocentuje podczas rozgrywek ligowych. A samo spotkanie dało nam też odpowiedź, którzy zawodnicy zasługują na grę od początku, a którzy muszą na to miejsce jeszcze solidnie zapracować – powiedział po meczu trener Paweł Ozga.

HERTHA U23 BERLIN – ŚWIT SZCZECIN 3 : 0 (3 : 0)

Świt: Matłoka (70’ Rechtziegel) – Murawski, Wojdak, Bil (60’ Kosacki) – Emche (46’ testowany), Zieliński, Ładziak (46’ Szczepanik G.) Szczepanik O. (46’ Adamczuk), Filipowicz (60’ Knyrek) – Nagórski (60’ Krawiec), Gołębiowski (55’ Zakrzewski).