Grupy młodzieżowe Świtu rozpoczęły rozgrywki

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurowały zespoły zrzeszające najmłodszych piłkarzy naszego klubu. Najtrudniejsze zadanie mieli nasi trampkarze, którzy na wyjeździe zmierzyli się z zajmującym trzecie miejsce Grotem Gardno. Losy spotkania ważyły się do samego końca, mimo dużej przewagi gości, to zespół z Gardna prowadził pod koniec spotkania 3:1. Dzięki determinacji naszych zawodników i walce do samego końca mecz zakończył się wynikiem i 3:3 podziałem punktów. Punkt zdobyty z wymagającym rywalem należy uszanować.

Zdecydowanie słabszą formę zaprezentowali młodzicy, którzy na własnym boisku doznali pogromu z drużyną AP Champions Gryfino 1:9. Przewaga gości nie podlegała żadnej dyskusji i była widoczna przez większość spotkania. Miejscowi zagrażali bramce przyjezdnych w ataku szybkim i w taki sposób padła jedyna bramka, którą zdobył Fabian Wasikowski.

Najmłodsi piłkarze występujący w grupach orlika starszego i młodszego oraz żaka rozgrywali swoje spotkania systemem turniejowym. W sobotę drużyna żaka grała w turnieju organizowanym przez Arkonię. Chłopcy mimo, że grali w eksperymentalnym zestawieniu zostawili po sobie dobre wrażenie, wygrywając i przegrywając po dwa spotkania.

Turniej orlika starszego rozgrywany był na obiekcie przy ul. Stołczyńskiej, a gospodarzem turnieju był Świt. Miejscowi postanowili być bardzo gościnni przegrywając kolejno z Arkonią i Salosem. Młodzi Świtowcy nie oddali łatwo tych zwycięstw walcząc dzielnie o każdy metr boiska, co napawa optymizmem przed kolejnymi grami turniejowymi.

Grupa orlika młodszego jako ostatnia wybiegła reprezentować Świt w ostatni weekend, turniej z jej udziałem odbył się w niedzielę o godz. 18:00 na stadionie przy ul Arkońskiej. I tu możemy mówić o występach ze zmiennym szczęściem (lub nierówną formą). Po przegranej z Chemikiem przyszedł bardzo dobry mecz z Arkonią i wysoka wygrana, niestety na koniec kolejna przegrana, która pokazała młodym Świtowcom, że rywalizacja kończy się dopiero z końcowym gwizdkiem.

Z oczywistych względów nie podajemy wyników, ponieważ podczas tego typu rozgrywek najważniejszy jest rozwój zawodników i dobra zabawa!!!