Puchar Polski: Zwycięstwo w Kluczewie

Świtowcy zmierzyli się w środę w Stargardzie z tamtejszą Kluczevią. Gospodarze mający w swoich szeregach tak doświadczonych graczy jak Grzegorz Magnuski czy Sebastian Inczewski dzielnie walczyli, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość rywali, którzy zwyciężyli 0:4.

Strzelanie rozpoczął w 12 minucie Paweł Krawiec, który dołożył nogę do zagrania wzdłuż bramki Charlesa Nwaogu, po indywidualnej akcji Nigeryjczyka. W 26 minucie zespołową akcje, wykończył ładnym strzałem pod poprzeczkę Oskar Szczepanik. Miejscowi starali się zdobyć kontaktową bramkę, jednak to przyjezdni podwyższyli na 3:0, kiedy to dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy swoją premierową bramkę w barwach Świtu zdobył młody Dominik Dziąbek.

Druga odsłona to już spokojna kontrola zawodów przez podopiecznych duetu Ozga-Jabłonowski, którzy długo rozgrywali piłkę i nie forsowali specjalnie tempa. W 83 minucie Paweł Krawiec odwdzięczył się Charliemu Nwaogu za dogranie przy bramce i obsłużył go precyzyjnym podaniem, po którym nie pozostało mu nic innego jak tylko umieścić piłkę w pustej bramce. Była to czwarta i ostatnia bramka, którą obejrzeli tego dnia kibice na stadionie przy Niemcewicza w Stargardzie, a wśród nich najwierniejsi fani z Północy Szczecina.

Dzięki tej wygranej Duma Skolwina awansowała do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych, w których zmierzy się z wiceliderem IV-ligi z Morynia, prawdopodobnie już w najbliższą środę. Warto zwrócić uwagę, że Morzycko pokonało w derbach Odrę Chojna aż 0:5.

Słowa uznania za piękną bramkę dla Charliego, żałuję tylko że zabrakło cieszynki w postaci salta  ?. A tak na poważnie cieszy udany występ Nigeryjczyka, który pokazał że jest w całkiem dobrej dyspozycji, podobnie jak kilku innych chłopaków, którzy w pierwszych meczach grali nieco mniej. Może to napawać optymizmem przed bardzo trudnym niedzielnym pojedynkiem w Świeciu z tamtejszą Wdą – podsumował spotkanie trener bramkarzy Jacek Chyła.

KLUCZEVIA STARGARD – ŚWIT SZCZECIN 0 : 4 (0 : 3)
0:1 Paweł Krawiec 12’
0:2 Oskar Szczepanik 26’
0:3 Dominik Dziąbek 35’
0:4 Charles Nwaogu 83’

Świt; Rechtziegel – Bil, Odlanicki, Kosacki – Misiak (60’ Walków), Szczepanik O., Ładziak (46’ Ortel), Wojdak (70’ Szczepanik G.), Krawiec – Nwaogu, Dziąbek (60’ Filipowicz).