Elana Toruń w Skolwinie, czyli komplet widzów i hitowe starcie na dzień dobry!

Mecz Świtu z Elaną to niewątpliwie najciekawiej zapowiadające się starcie na III-ligowych boiskach w kraju w nadchodzący weekend. Drużyna z Torunia to aktualny lider i bezsprzeczny faworyt całych rozgrywek, jednak ekipa z północnego Szczecina lubi wyzwania i potrafi im sprostać, co potwierdza pozycja wicelidera i punkt straty do niedzielnych rywali.

Zespół z grodu Kopernika zimą rozegrał aż 13 spotkań kontrolnych, z których 9 rozstrzygnął na swoją korzyść, ogrywając m.in. GKS Jastrzębie czy ŁKS Łódź, czyli czołowe ekipy II ligi. Do drużyny trenera Rafała Góraka dołączyli byli I-ligowcy, Dominik Kościelniak czy Mateusz Stąporski oraz młodzieżowcy ze Stadionu Śląskiego Chorzów, którzy mają za zadanie podnieść poziom rywalizacji. 28-osobowa kadra Elany wyjechała również na zgrupowanie do Rybnika Kamienia, a więc w rodzinne strony swojego szkoleniowca. W Toruniu nikt nie wyobraża sobie, aby żółto-niebiescy zakończyli rozgrywki na innym miejscu aniżeli pierwsze i awans traktuje się jak sprawę oczywistą. Elana miała zainaugurować rundę wiosenną przed tygodniem meczem z Kotwicą Kołobrzeg, lecz warunki atmosferyczne pokrzyżowały plany „Pierników”.

Podopieczni Pawła Ozgi i Rafała Jabłonowskiego solidnie przepracowali przerwę w rozgrywkach, mierząc się kontrolnie z rywalami od I ligi po klasę okręgową. Fani Świtu wiążą duże nadzieje z transferem Adama Nagórskiego, po za nim wiosną w północnym Szczecinie zobaczymy dwóch perspektywicznych młodzieżowców Sebastiana Nagela oraz Michała Misiaka. Zeszłotygodniowa inauguracja z udziałem piłkarzy ze Szczecina została odwołana w kontrowersyjnych okolicznościach i w zamian rozegrano sparing w Rostocku z tamtejszą Hansą. Świtowcy mają bez wątpienia w pamięci dość pechową porażkę 1:0 z Torunia, kiedy to stracili bramkę po stałym fragmencie gry w ostatnich minutach pojedynku, oraz druzgocącą klęskę z ubiegłego sezonu przy Stołczyńskiej. Zatem Panowie czas na rewanż!

Początek meczu zaplanowano w niedzielę o godzinie 15.00, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy Państwa na to HITowe starcie i spędzenie popołudnia razem z nami przy Stołczyńskiej 100. Emocji z pewnością nie zabraknie, a Państwa wsparcie będzie dla naszych zawodników bezcenne, tym bardziej że działacze z Torunia wystąpili z prośbą o przyznanie 100 biletów dla swoich kibiców. Mecz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a liczba miejsc jest ograniczona, dlatego tym bardziej zachęcamy do wcześniejszego przybycia na stadion.

⚽️ ŚWIT SZCZECIN – ELANA TORUŃ
? obiekt MOSRiR, ul. Stołczyńska 100
? niedziela, 18 marca
? godzina 15.00
? WSTĘP WOLNY  ?