Przegrywamy w Rostock’u

We wtorek po południu w Rostock’u odbył się towarzyski mecz piłkarski, w którym niemiecka Hansa wygrała z III-ligowym Świtem Skolwin 2:1 (1:1).

ŚWIT: Matłoka – Bil (55 Kosacki), Kołodziejski, Nagel (55 Odlanicki-Poczobut), – Filipowicz (67 Dziąbek), Wojdak (55 Hilicki), G. Szczepanik (75 Walków), Ładziak (46 O. Szczepanik), Walków (46 Wyganowski) – Nagórski (65 Misiak), Nwaogu (46 Krawiec)

Niemcy strzelili bramkę w 38 minucie z rzutu karnego, dwie minuty później wyrównał Nwaogu, zaś rozstrzygającego gola straciliśmy w 86 minucie – poinformował II trener Świtu Rafał Jabłonowski. – Graliśmy na trawiastym boisku z podgrzewaną płytą, a sparing był okazją do utrzymania rytmu meczowego po odwołaniu sobotniego spotkania ligowego z GKS-em Przodkowo. Zagraliśmy bardzo dobrze, stwarzając sobie, szczególnie po przerwie, wiele podbramkowych sytuacji i tylko skuteczności brakowało, a w końcówce koncentracji…

Obecnie zasłużony niemiecki klub, jakim jest Hansa, zajmuje 6. miejsce w tabeli 3. Bundesligi. W miniony weekend drużyna z Rostock’u pechowo przegrała 2:3 z liderem rozgrywek SC Paderborn, tracąc decydującą bramkę dopiero w doliczonym czasie gry.

Był to ostatni sprawdzian piłkarzy Świtu przed niedzielną inauguracją III ligi – w Skolwinie o godz. 15 rozpocznie się mecz na szczycie, wiceliderujących szczecinian z przewodzącą w tabeli toruńską Elaną. Oba kluby dzieli zaledwie jeden punkt, więc w przypadku zwycięstwa Świt zostanie samodzielnym liderem. Elana zarezerwowała aż 100 biletów dla swoich kibiców, a na trybunach będzie zapewne komplet widzów.