Przekonujące zwycięstwo z Morzyckiem

Przebywający na zgrupowaniu nad Bałtykiem zespół Świtu Szczecin pokonał w przedostatnim meczu sparingowym IV-ligowe Morzycko Moryń 7:2. Co ciekawe bramki w tym spotkaniu zdobywali wyłącznie zawodnicy Świtu, ponieważ trafienia dla zespołu z Morynia to zasługa Dominika Andrzejewskiego i Artura Blasiusa, czyli piłkarzy Świtu, którzy zostaną prawdopodobnie wypożyczeni do wicelidera IV ligi.

Zacznijmy jednak od początku, kiedy to nieoczekiwanie wynik zawodów otworzył Dominik Andrzejewski, który popisał się ładnym uderzeniem z woleja. Podrażnieni Świtowcy odpowiedzieli jednak czterema bramkami w niespełna kwadrans. Przewaga duetu Ozga-Jabłonowski nie podlegała dyskusji, lecz piłkarze z północnego Szczecina nie ustrzegli się również prostych błędów w defensywie, po których arbiter podyktował jedenastkę dla rywali, którą z kolei na bramkę zamienił najmłodszy z braci Blasius. Wynik do przerwy ustalił Krzysztof Filipowicz.

W drugiej części gry bramkarza Morzycka pokonali Charles Nwaogu, który odzyskuje skuteczność oraz Maciej Wyganowski pewnym strzałem z rzutu karnego. Siedem bramek przeciwko ambitnemu zespołowi z Morynia to bez wątpienia osiągnięcie, jednak w grze defensywnej dostrzegalne było pole do poprawy, a już szczególnie jeżeli chodzi o koncentracje w pierwszych minutach pojedynku, bo to już kolejny gol stracony w tym okresie spotkania podczas zimowych przygotowań.

Pokazaliśmy dziś ponownie ogromny potencjał w ataku tworząc wiele okazji strzeleckich. Cieszy skuteczność i kreatywność naszych zawodników ofensywnych. Coraz szybciej i więcej biegamy, jesteśmy mocni w grze kombinacyjnej. Niestety znów tracimy dwie bramki i według mnie to o dwie za dużo, więc ten aspekt gry musimy jeszcze przeanalizować i popracować nad jego poprawą, aby podobne błędy już się nam nie przytrafiały – powiedział po spotkaniu trener Paweł Ozga.

W czwartek Świt zmierzy się w ostatnim sparingu przed meczem w ramach rozgrywek Pucharu Polski z III-ligowym Stilonem Gorzów, którzy również przebywa na zgrupowaniu nad morzem.

ŚWIT SZCZECIN – MORZYCKO MORYŃ 7 : 2 (5 : 2)

0:1 Dominik Andrzejewski 5’
1:1 Paweł Krawiec 6’
2:1 Adam Nagórski 11’
3:1 Adam Nagórski 16’
4:1 zawodnik testowany 19’
4:2 Artur Blasius 30’ k
5:2 Krzysztof Filipowicz 37’
6:2 Charles Nwaogu 54’
7:2 Maciej Wyganowski 65’ k

Świt: Rechtziegel – Kołodziejski, Nagel (46’ Odlanicki), Bil (46’ Kosacki) – Szczepanik O. (46’ Hilicki), Krawiec (46’ Wyganowski), Szczepanik G. (55’ Ładziak), zawodnik testowany (53’ Dziąbek) – Walków (46’ Sobinek), Nagórski (58’ Graużul), Filipowicz (46’ Nwaogu).