III liga: Hit transferowy – Adam Nagórski piłkarzem Świtu Skolwin!

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po zakończonej niedawno rundzie jesiennej w piłkarskiej III lidze, a tymczasem Świt Skolwin dokonał pierwszego transferu. Zespół z północy Szczecina wzmocnił Adam Nagórski, bramkostrzelny napastnik Vinety Wolin!

Młodszy z braci Nagórskich ma na swoim koncie m.in. koronę króla strzelców III ligi w sezonie 2015/2016 kiedy to zdobył 26 bramek i znacząco przyczynił się do wywalczenia przez zespół z wyspy Wolin mistrzostwa ligi. Zawodnikiem w przeszłości mocno interesowała się ekstraklasowa Pogoń Szczecin, która po kilku tygodniach testów ostatecznie nie zdecydowała się na transfer. O snajpera z Wolina zabiegały również inne kluby z regionu i nie tylko, a wśród nich m.in. Błękitni Stargard, Kotwica Kołobrzeg czy Bałtyk Gdynia, ale piłkarz pozostawał wierny barwom Vinety. Adam doskonale zna się ze wcześniejszej współpracy z trenerem Pawłem Ozgą, który odegrał dużą rolę w jego transferze.

Cieszę się, że udało nam się sfinalizować transfer Adama, z którego osobą wiążemy wiele nadziei. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników w regionie, który podniesie rywalizacje w formacji ofensywnej. Liczymy, że zawodnik dobrze przygotuje się wraz z zespołem w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach i wiosną ponownie będzie imponował formą strzelecką na III-ligowych boiskach – podsumował transfer Szymon Kufel, dyrektor sportowy klubu.

Zawodnika serdecznie witamy w Skolwinie i życzymy mu wielu udanych występów w nowych barwach oraz aby omijały go kontuzje. Liczymy, że w szybkiej aklimatyzacji pomoże mu również obecność w kadrze pierwszej drużyny Świtu innych piłkarzy związanych w przeszłości z Wikingami z Wolina, a także kibice Dumy Skolwina.