Chromiński pozbawił Świt lidera

Zespół Świtu Szczecin doznał niespodziewanej i bolesnej porażki w Jarocinie. Podopieczni Marcina Woźniaka w przeciwieństwie do Świtowców zagrali uważnie w defensywie i skutecznie w napadzie, przez co w konsekwencji ograli gości ze Szczecina 2:0. Na skutek tej porażki Skolwinianie stracili fotel lidera na rzecz toruńskiej Elany, choć tracą do niej tylko 1 punkt.

O ile wyjazdowe porażki w Toruniu czy Gdyni to coś co mogło się przytrafić, o tyle przegrana z Jarotą jest dużym zaskoczeniem. Zawodnicy z północnego Szczecina niby próbowali prowadzić grę, jednak byli wolniejsi od przeciwników, notowali mnóstwo niedokładnych podań oraz fatalnie wyglądali w grze bez piłki. Skolwinianie zasadniczo tylko raz w pierwszych trzech kwadransach zagrozili bramce Sebastiana Kmiecika, po strzale Macieja Wyganowskiego, lecz bramkarz Jaroty wyszedł z całej sytuacji obronną ręką. Gospodarze również próbowali strzałów z dystansu oraz szukali szczęścia po stałych fragmentach gry, lecz ostatecznie do przerwy żadnej z drużyn nie udało się umieścić futbolówki w bramce rywali.

Po zmianie stron paradoksalnie przyjezdni rozpoczęli zdecydowanie lepiej, przede wszystkim przyśpieszyli grę i stworzyli kilka sytuacji, jednak żadna z nich nie była na tyle dogodna, aby zdołali otworzyć wynik rywalizacji. Piłkarze Jaroty grali z wielką koncentracją w defensywie i szukali swojej szansy w kontratakach. Po jednej z takich akcji i długim zagraniu w pole karne Świtu, niezdecydowanie obrońców Świtu wykorzystał Dominik Chromiński, który dał prowadzenie miejscowym. Świt mógł odpowiedzieć po sytuacji sam na sam wprowadzonego Pawła Krawca, jednak zabrakło precyzji. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wspomniany Paweł Krawiec wpadł w polu karnym w Evansa Frimponga i arbiter wskazał ma 11 metr. Do piłki podszedł Dominik Chruściński i odebrał Świtowi nadzieje na zdobycie choćby punktu. Goście walczyli jeszcze o trafienie honorowe lecz wynik pozostał bez zmian.

Spotkanie w Jarocinie od pierwszych minut rozgrywaliśmy nie w stylu, do którego w ostatnim czasie przyzwyczailiśmy kibiców. Nie stanęliśmy dziś na wysokości zadania, głównie przez brak realizacji założeń taktycznych. Czeka nas w tygodniu męska rozmowa. Choć z drugiej strony, gdyby ktoś mi powiedział, że po 14 kolejkach będziemy na drugim miejscu z 32 punktami na koncie to pewnie byłbym zadowolony. Jednak dziś mam ogromny niedosyt, bo wiem że stać nas na więcej, na lepszą i szybsza grę z dużo większym zaangażowaniem. Do końca rundy pozostały dwie kolejki, w których niektórzy zawodnicy mają coś do udowodnienia – powiedział po spotkaniu Paweł Ozga, trener Świtu.

Za tydzień w niedzielę kolejny arcyważny pojedynek i jednocześnie ostatni mecz przy Stołczyńskiej 100 w tym roku. Na północ Szczecina zawita KKS Kalisz, czyli kolejny zespół z ligowej czołówki, za którym podążą zapewne również kibice. Dlatego już teraz zachęcamy Państwa do zarezerwowania sobie czasu i przyjścia w tym dniu na stadion, aby pomóc naszym piłkarzom w tym nie łatwym starciu.

JAROTA JAROCIN – ŚWIT SZCZECIN 2 : 0 (0 : 0)

1:0 – Dominik Chromiński 69′

2:0 – Dominik Chromiński 89′ k

Jarota: Kmiecik – Boruń, Piróg, Garbarek, Skokowski, Czapliński, Pawłowski (46′ Kowalski), Sierant, Nowak, Chromiński, Dunaj (57′ Frimpong).

Świt: Rechtziegel – Kołodziejski, Odlanicki, Wojdak, Szczepanik G. – Hilicki (68′ Kosacki), Wyganowski (75′ Ładziak), Szczepanik O., Filipowicz – Walków (65′ Dziąbek), Nwaogu (57′ Krawiec).