III liga: Ciach i trzy punkty zostały w Toruniu

Świt Skolwin przegrał w Toruniu swój pierwszy mecz wyjazdowy z tamtejszą Elaną 1:0. Mimo, że goście byli przynajmniej równorzędnym rywalem dla Torunian, to nie ustrzegli się błędów w samej końcówce spotkania i wrócili do Szczecina z niczym.Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów w pierwszych trzech kwadransach lepszym zespołem byli przyjezdni, którzy mogli objąć prowadzenie już w 5 minucie po strzale głową Michała Kołodziejskiego. Kilka chwil później dwa groźne uderzenia oddał Adam Ładziak, w pierwszym przypadku piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Elany, a w drugim futbolówka powędrowała nieco nad poprzeczką. Gospodarze niby odpowiadali akcjami zaczepnymi lecz na posterunku był Przemysław Matłoka, bądź strzały Elanowców były dalekie od zamierzonego celu. Tuż przed przerwą Adam Ładziak świetnym podaniem obsłużył Krzysztofa Filipowicza, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Michałem Nowakiem.

Po zmianie stron groźniejsze sytuacje kreowali już gospodarze, choć przez większość czasu Świtowcy prowadzili grę na ich połowie. Przemysław Matłoka był niepokojony m.in. strzałami ze stałych fragmentów gry. Podopieczni duetu Ozga-Jabłonowski mogli odpowiedzieć również strzałami z rzutów wolnych, lecz próby Adama Ładziaka i Pawła Krawca były nieskuteczne. W 86 minucie Elana wykonywała rzut rożny, a najsprytniejszy w polu karnym okazał się Daniel Ciach, który rozwiał marzenia Świtowców o dobrym wyniku przywiezionym z grodu Kopernika. Świt próbował jeszcze w końcówce, lecz czerwoną kartę w konsekwencji dwóch żółtych zobaczył Grzegorz Szczepanik i zespół ze Szczecina nie miał już żadnych argumentów do zmiany niekorzystnego rezultatu.

Skolwinianie zostawili po sobie w Toruniu dobre wrażenie, solidnego zespołu z nienaganną organizacją gry, co podkreślał również w pomeczowej rozmowie trener Elany Rafał Górak, lecz niestety w piłce nożnej wrażenia artystyczne nie są punktowane… Porażka w ostatnich minutach po niezłym spotkaniu jest bardzo bolesna, jednak mówi się trudno i walczymy dalej w pozostałych 32 meczach sezonu. Już w najbliższą środę okazja do rewanżu, kiedy to do Skolwina przyjeżdża beniaminek III ligi – Energetyk Gryfino. Początek zawodów przy Stołczyńskiej 100 o godzinie 18.00, gdzie już teraz wszystkich Państwa zapraszamy do przybycia i wsparcia zespołu Świtu!

ELANA TORUŃ – ŚWIT SZCZECIN 1 : 0 (0 : 0)

1:0 Daniel Ciach 86′

Świt: Matłoka – Kołodziejski, Wojdak, Ostrowski – Odlanicki, Szczepanik G., Ortel (22′ Hilicki, 85′ Szczepanik O.), Kosacki (75′ Walków), Krawiec, Ładziak, Filipowicz (68′ Nwaogu).

Elana: Nowak – Górka, Mysiak, Dobosz, Felsech – Kopciński, Kryszak (78′ Lenartowski), Felsch, Stefanowicz – Tomaszewski (72′ Kozłowski), Kraska (46′ Aleksandrowicz).