III liga: 3 punkty na inaugurację

Świt pokonał w meczu otwierającym sezon GKS Przodkowo 3:2. Bohaterem zawodów został obrońca Michał Kołodziejski, zdobywca dwóch bramek, lecz cały zespół mocno zapracował na to zwycięstwo. Początek spotkania obfitował w wiele pojedynków fizycznych, a przebudowane zespoły zarówno gości jak i gospodarzy grały dosyć zachowawczo. Z biegiem czasu zarysowała się lekka przewaga Świtowców, którzy zagrali kilka ciekawych akcji i stałych fragmentów gry, lecz bez efektu bramkowego. Przyjezdni grali ostro i często przekraczając przepisy, czego dowodem jest uraz jakiego doznał Kacper Wojdak, po wejściu jednego z rywali. W 27 minucie zawodnicy GKS Przodkowo po szybkim wyjściu z własnej połowy, wykorzystali błąd w ustawieniu defensywy Świtu i Adam Gołuński otworzył wynik zawodów. Po stracie bramki Skolwinianie zaczęli zdecydowanie przeważać i zagrażać bramce Patryka Kamoli, jednak więcej bramek do przerwy już nie padło. Po przerwie to przyjezdni pierwsi mieli dobrą okazje do zdobycia gola, lecz jej nie wykorzystali. W 54 minucie natomiast padło wyrównanie, za sprawą Michała Kołodziejskiego, który pewnie egzekwował rzut karny po faulu na Krzysztofie Filipowiczu. W 61 minucie bramkostrzelny obrońca dał Świtowi prowadzenie, kiedy to zamienił dośrodkowanie na bramkę po strzale głową. Trzy minuty później Adam Ładziak obsłużył podaniem Pawła Krawca, a ten podwyższył na 3:1. Kwadrans przed końcem Krawiec był bliski zdobycia kolejnej bramki strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz Kamola odbił piłkę na rzut rożny. W 79 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego odbił przed siebie Przemysław Matłoka z czego skorzystał Paweł Arndt zdobywając bramkę kontaktową. W 86 minucie Krzysztof Filipowicz ograł w bocznym sektorze Dawida Siemko, który zmuszony był ratować się faulem i w konsekwencji wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Sędziowie doliczyli 3 minuty do czasu podstawowego, ale rezultat pozostał już bez zmian. Zwycięstwo inauguracyjne oraz udane debiuty nowych zawodników i szkoleniowca bardzo cieszą, lecz wraz z końcem meczu Świtowcy rozpoczęli już regenerację i przygotowania do następnego meczu, który już za tydzień z Elaną w Toruniu.

ŚWIT SZCZECIN – GKS PRZODKOWO 3 : 2 (0 : 1)

0:1 Adam Gołuński 27′
1:1 Michał Kołodziejski k 54′
2:1 Michał Kołodziejski 61′
3:1 Paweł Krawiec 64′
3:2 Paweł Arndt 79′

Czerwona kartka: Dawid Siemko (GKS Przodkowo) 86′

Świt: Matłoka – Kołodziejski, Wojdak (25′ Szczepanik), Ostrowski – Odlanicki, Hilicki, Ortel, Kosacki (46′ Szczepanik O.) – Krawiec, Ładziak (79 Walków, 90′ Palczewski), Filipowicz.

GKS: Kamola – Górski, Siemko, Matys, Kopka – Brzeski, Gołuński, Garczewski (71′ Cysewski), Gołębiewski (46′ Arndt), Jadanowski – Raszkul.